ДП «Держзовнішінформ» здійснює моніторинг цін на зовнішньому і внутрішньому ринках, згідно з наказом Міністерства розвитку і торгівлі України.               Інформаційно-аналітичні продукти компанії включені Державною податковою службою України до переліку джерел інформації для отримання котирувальних цін.               Нормативно-правові акти

Бізнес-плани для перспективного та стабільного бізнесу.               14 червня 2021 року підписано меморандум про співробітництво між ДП “Держзовнішінформ” та Держмитслужбою
Опубліковано 14.11.2022

Brent здорожчала до $96,19 за барель

Ціни на нафту піднімаються третю сесію поспіль на тілі очікування зростання попиту в Китаї внаслідок зміни політики влади країни щодо боротьби з COVID-19, а також нових заходів підтримки економіки.

Вартість січневих ф’ючерсів на нафту Brent на лондонській біржі ICE Futures на 7:15 за Києвом в понеділок становить $96,19 за барель, що на $0,2 (0,21%) вище за ціну на закриття попередньої сесії. За підсумками торгів у п’ятницю ці контракти подорожчали на $2,32 (2,5%), до $95,99 за барель, повідомляє «Інтерфакс».

Ціна ф’ючерсів на нафту WTI на грудень на електронних торгах Нью-Йоркської товарної біржі (NYMEX) піднялася на цей час на $0,14 (0,16%), до $89,1 за барель. На час закриття попередніх торгів вартість цих контрактів збільшилася на $2,49 (2,9%), до $88,96 за барель.

За підсумками минулого тижня Brent подешевшала на 2,6%, WTI – на 3,9%.

Збільшення споживання нафти Китаєм може збігтися за часом зі скороченням пропозиції на ринку у зв’язку з набуттям чинності європейським ембарго на імпорт російської нафти і скороченням видобутку ОПЕК+, зазначає агентство Bloomberg.

Минулого тижня Пекін оголосив про скорочення масового тестування людей на коронавірус, а також про розпуск «карантинних таборів». У суботу влада країни заявила, що планує подальші поступові зміни, завдяки яким ковідні обмеження стануть більш сфокусованими, але не м’якими.

«Коректування Китаєм політики «нульової терпимості» до коронавірусу дає потужний сигнал нафтовому ринку», — зазначає аналітик SPI Asset Management Стівен Іннес.

Міністр фінансів США Джанет Йеллен заявила минулими вихідними, що набрання чинності європейським ембарго на закупівлю нафти в рф 5 грудня «з великою ймовірністю» змусить москву продавати частину нафти за ціною, не вищою від стелі, встановленої США та їх союзниками, якщо росія хоче уникнути суттєвого скорочення нафтового експорту.

 

enkorr.ua