Великі ідеї для вашого бізнесу
вул. Загородня, 15
м. Київ, Україна, 03150
0 800 30-50-74

14 червня 2021 року підписано меморандум про співробітництво між ДП “Держзовнішінформ” та Держмитслужбою

14 червня 2021 року підписано меморандум про співробітництво між ДП “Держзовнішінформ” та Держмитслужбою
Опубліковано 22.03.2021

Будівництво доріг на умовах ДПП дозволить підвищити їх безпеку і комфорт та створити нові робочі місця

 19 березня, Міністр інфраструктури України Владислав Криклій перебуває у складі урядової делегації на чолі з Прем’єр-Міністром України Денисом Шмигалем з офіційним візитом до Федеративної Республіки Німеччина. У рамках візиту Владислав Криклій долучився до роботи четвертого українсько-німецького економічного форуму, який проходив в онлайн-режимі за участі Федерального канцлера Німеччини Ангели Меркель.

«Впровадження перспективних проектів державно-приватного партнерства у різних інфраструктурних галузях – один із головних пріоритетів роботи Міністерства інфраструктури. На сьогодні ми працюємо над кількома проектами ДПП у морському секторі, а також в авіації та дорожньому господарстві. Для цього вже розроблена Перша програма ДПП у дорожній галузі https://roadppp.in.ua

, завдяки якій ми плануємо залучити у середньостроковій перспективі понад 9 млрд доларів приватних інвестицій для відновлення і обслуговування понад 4500 кілометрів державних доріг. Ця Програма стосується не платних автошляхів, а ефективної моделі використання коштів на їх будівництво. Це вигідніше всім – платникам податків, інвесторам та державі. Будівництво доріг із залученням приватного інвестора не лише створить нові робочі місця та сприятиме економічному розвитку – це також зробить дороги більш комфортними та безпечними для українців у довгостроковій перспективі», – зазначив Владислав Криклій.

Він поділився першими успіхами у впровадженні проектів державно-приватного партнерства у морському секторі та окреслив подальші плани відомства у реалізації перших проектів ДПП на дорогах. «Серед першочергових пріоритетів Міністерства в рамках цієї Програми – відновлення існуючих автошляхів і належне функціонування та обслуговування оновлених ділянок доріг для створення високоякісної інфраструктури для українських водіїв. Крім цього, ми хочемо створити можливості для приватних операторів інвестувати свої фінансові ресурси та оперативні ноу-хау на український дорожній ринок», – підкреслив очільник Міністерства.

За словами Владислава Криклія, перші конкурси з відбору приватних партнерів у рамках Програми ДПП у дорожній галузі відомство планує оголосити до кінця поточного року. Очікується, що приватний партнер розпочне експлуатацію та техобслуговування цих ділянок доріг до 2023 року.

Спільно з IFC та ЄБРР Мінінфраструктури також працює над забезпеченням успішного запуску наступних концесійних проектів у морському секторі – концесії першого та контейнерного терміналів, а також залізнично-поромного комплексу в порту Чорноморськ. «Очікуємо оголосити тендери на обидві концесії до кінця поточного року. У разі їх успішної реалізації ми зможемо залучити до 110 млн доларів інвестицій», – додав Владислав Криклій.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що Мінінфраструктури переходить до нового етапу реалізації Першої програми державно-приватного партнерства у дорожній галузі http://roadppp.in.ua

і готове найближчим часом розпочати переговори з міжнародними фінансовими організаціями щодо виділення фінансування для розробки ТЕО та тендерної документації за першими пілотними проектами. Це 6 ділянок доріг загальною протяжністю 1400 км, які були відібрані для реалізації у рамках цієї Програми на першому етапі.

Джерело: Урядовий портал.