Бізнес-плани для перспективного та стабільного бізнесу.               14 червня 2021 року підписано меморандум про співробітництво між ДП “Держзовнішінформ” та Держмитслужбою

Бізнес-плани для перспективного та стабільного бізнесу.               14 червня 2021 року підписано меморандум про співробітництво між ДП “Держзовнішінформ” та Держмитслужбою
Опубліковано 01.04.2024

Через ракетні удари в Україні потрібно створювати сотні дрібних електростанцій замість великих – Герус

В Україні з огляду на атаки рф на об’єкти енергетичної інфраструктури потрібно сформувати новий елемент енергосистеми ― йдеться про велику кількість розподіленої малої генерації, адже обстрілювати сотні дрібних електростанцій агресору буде складно і дорого. Таку думку висловив у ефірі Українського радіо голова Комітету Верховної Ради з питань енергетики та житлово-комунальних послуг Андрій Герус.

За словами народного депутата, енергетичні обʼєкти не засекречені і їх практично неможливо заховати, адже видно, куди йдуть лінії електропередачі, високовольтні лінії.

“Тим не менше й минулого року, й зараз триває робота над тим, щоб трохи змінити архітектуру енергетичної мережі, щоб у нас додалося більше дрібної, розподіленої децентралізованої генерації, яка буде наближена до кінцевого споживача. Простими словами: коли в нас є 5-10 великих електростанцій, то вони є цілями і їх можна уражати. Коли в нас будуть сотні дрібних електростанцій, які будуть розташовуватися біля споживачів, зон, де є серйозне споживання електроенергії, то дрібні обʼєкти обстрілювати ракетами буде практично нереально або дуже дорого”, – заявив Герус.

Як він пояснив, суть у тому, щоб вибудувати новий елемент енергосистеми ― велику кількість розподіленої малої генерації, яка буде розташована по всій країні. І робота у цьому напрямку ведеться, зокрема встановлюється багато сонячних електростанцій, велика кількість газових електростанцій, переважно в містах.

“Нова конфігурація буде сприяти й гнучкості енергосистеми, і надійності енергосистеми для забезпечення електроенергією кінцевих споживачів”, – переконаний голова профільного комітету.

 

minprom.ua