Бізнес-плани для перспективного та стабільного бізнесу.               14 червня 2021 року підписано меморандум про співробітництво між ДП “Держзовнішінформ” та Держмитслужбою

Бізнес-плани для перспективного та стабільного бізнесу.               14 червня 2021 року підписано меморандум про співробітництво між ДП “Держзовнішінформ” та Держмитслужбою
Опубліковано 27.02.2019

Cоняшникова олія зросла в ціні

Висока ціна на нафту на рівні 67 USD/барель вже тиждень підтримує ціни на рослинні олії.

Про це повідомляють аналітики електронної зернової біржі Gran Trade.

Травневі ф’ючерси на пальмову олію в Малайзії після нещодавнього тижневого падіння на 1% відновилися до 554 USD/т завдяки активізації експорту в лютому в порівнянні з січнем.

Ціни підтримує зростання котирувань соєвих бобів та олії в Чикаго, яке розпочалося в четвер на тлі покращення перспектив експорту американських товарів до Китаю.

Зростання експортного попиту підтримало ціни на соняшникову олію причорноморського виробництва.

На минулому тижні єгипетський GASC придбав у компанії Glencore 30 тис т соняшникової олії з поставкою в квітні за ціною 698 USD/т CFR, яка на 15 USD/т перевищує закупівельну ціну січневих торгів.

З часу останнього тендеру ціни на соєву олію в Аргентині виросли на 6%, тоді як соняшникова олія в причорноморському регіоні подорожчала на 2% на тлі поступового відновлення цін на рослинний комплекс після різкого падіння у 4 кварталі 2018 року.

Ціни пропозицій української соняшникової олії з поставкою в березні виросли на 5 USD/т до 675-680 USD/т FOB, тоді як ціни попиту виросли на 1-2 USD/т до 668-670 USD/т FOB. Для травневих поставок ціна соняшникової олії на 5 USD/т нижча, оскільки в той період посилиться конкуренція з аргентинськими продавцями рослинних олій.

В Аргентині соняшник зібраний з 38% площ, що перевищує середній 5-річний показник 32%, тоді як стан посівів вдвічі кращий за минулорічний.

В Україні закупівельні ціни на соняшник з доставкою на завод залишаються на рівні 10600-11200 грн/т, але ціни на франко-господарстві дещо знизилися завдяки сезонному збільшенню пропозицій.