Corteva Agriscience розпочала використовувати фінансові агарні розписки з метою забезпечення фінансування українських сільгоспвиробників в умовах волатильного ринку. Інструмент розроблено разом з Міжнародною фінансовою корпорацією IFC.
Про це повідомляє прес-служба Corteva Agriscience, пише Agravery.com.
«Фінансова агарна розписка, доступна для закупівлі насіння та засобів захисту рослин Corteva Agriscience на території України,є вигідною, простою і швидкою альтернативою звичайному кредитуванню. Використовуючи цей інструмент, сільгоспвиробники отримують можливості збільшення кредитного ліміту на закупівлю продукції Corteva Agriscience та відтермінування платежу за необхідності, а також захищають себе від впливу коливань ціни на продукцію», — зазначають у прес-службі. Оформлення фінансової аграрної розписки займає до 3 днів та коштує в середньому 0,3% від суми фінансового зобов’язання по розписці, що сплачується за послугу нотаріального посвідчення. Відділ фінансових рішень та стратегічних проектів Corteva Agriscience надає повний супровід та підтримку для клієнтів, які бажають використати цей інструмент для роботи з компанією.
«Обов’язковою передумовою для оформлення фінансової аграрної розписки є наявність у фермера у власності або оренді достатньої кількості офіційно зареєстрованих земельних ділянок сільськогосподарського призначення. Площа посіву під аграрну розписку визначається за спеціальною формулою, що враховує очікувану врожайність клієнта за 2 роки, ціну на сільськогосподарську продукцію та суму зобов’язання», — пояснюють в Corteva Agriscience. Варто звернути увагу, що зобов’язання виробника по аграрній розписці гарантується заставою — майбутнім урожаєм таких культур, як кукурудза, соняшник та пшениця.
Розмір грошової суми зобов’язання визначається за погодженою аграрієм та Corteva Agriscience формулою з урахуванням цін на сільськогосподарську продукцію у визначеній кількості та якості, але не може становити менше, ніж 1,5 млн грн, що є мінімальною сумою для використання фінансової аграрної розписки.
«Використовуючи фінансові аграрні розписки для співпраці, Corteva Agriscience прагне зробити наш посівний матеріал та засоби захисту рослин максимально доступними для українських виробників в умовах невизначеної економічної ситуації. Клієнти — ключовий фокус нашої діяльності і ми стараємося надавати їм високоякісний та комфортний сервіс», — розповідає Павло Матюша, керівник відділу фінансових рішень та стратегічних проектів Corteva Agriscience.
Нагадаємо, IFC очікує прийняття закону про аграрні розписки на початку червня.