Рада ЄС 6 серпня дала дозвіл на надання Україні траншу у розмірі близько 4,2 мільярда євро в межах програми Ukraine Facility.
Про це йдеться у пресрелізі Ради ЄС, передає Укрінформ.
«У прийнятому сьогодні рішенні Рада ЄС дійшла висновку, що Україна виконала передбачені Українським планом необхідні умови та реформи для отримання коштів, які будуть виплачені з Ukraine Facility. Ці реформи охоплюють управління державними фінансами, управління державними підприємствами, бізнес-середовище, енергетику та розмінування», – йдеться у повідомленні.
Рада ЄС також наголосила на важливості якнайшвидшого виділення коштів, зважаючи на складну фінансову ситуацію в Україні.
В Українському плані викладено наміри України щодо відновлення, реконструкції та модернізації країни та реформ, які вона планує здійснити в межах процесу вступу до ЄС протягом наступних чотирьох років.
У травні Рада ЄС дійшла висновку, що Український план відповідає передумовам, необхідним для отримання Україною до 50 мільярдів євро у межах Ukraine Facility.
Як повідомляв Укрінформ, Європейська комісія 17 липня підтримала виділення Україні майже €4,2 мільярда. Після отримання цих коштів загальна сума фінансування від ЄС в межах Ukraine Facility сягне 12 млрд євро.
Як передає Укрінформ, про це повідомила пресслужба Нафтогазу.
«Компанії Групи збільшують газовидобуток через запуск нових високопродуктивних свердловин, впровадження нових технологій та ефективну роботу зі старим фондом. Планові показники перевищено на 2%», – зазначив очільник Групи Нафтогаз Олексій Чернишов.
За його словами, робота не припиняється не тільки у центральних і західних областях, а й у східних, попри всі воєнні виклики.
Як повідомлялось, нещодавно АТ «Укргазвидобування» запустило нову високодебітну свердловину, яка дає 274 тис. кубометрів газу на добу.
У липні 2024 року Україна експортувала товарів на зовнішні ринки майже на $3 млрд. Зокрема, зафіксовано новий рекорд у металургійній галузі – 219 тисяч тонн напівфабрикатів з заліза експортувала Україна у липні, що є найкращим показником за часи війни.
«Майже на $3 млрд Україна експортувала товарів у липні поточного року. Водночас фізичний обсяг експорту в липні на 0,6% менший, ніж в червні, що пов’язано з сезонною перезмінкою в аграрних культурах, які експортуються. Загалом у липні, порівняно з попереднім місяцем, український експорт зріс на 9%. Найбільшим торговим партнером України залишається ЄС – 56% експорту з України припадає саме на європейські ринки. Лідируючі позиції серед країн-імпортерів продукції з України поза Європейським Союзом займають Китай, Єгипет, Туреччина та Індія, а також країни Середземномор’я. Зокрема, розвиток мережі угод про вільну торгівлю з країнами Середземномор’я – у пріоритеті Уряду», – зазначив заступник Міністра економіки України – Торговий представник України Тарас Качка.
В аграрному секторі Україна експортувала у липні:
Серед промислової продукції в структурі українського експорту переважають:
За видами транспорту Україна поставила товарів на зовнішні ринки у липні:
Серед держав Європейського Союзу лідерами з імпорту української продукції є Польща ($358 млн), Іспанія ($190 млн), Німеччина ($178 млн), Нідерланди ($147 млн), Італія ($136 млн).
Крім ЄС, найбільше української продукції експортується до Китаю – $175 млн (- 3,1%), Єгипту – $143 млн (+ 17,5%), Туреччини – $134 млн (+32,7%), Індії – $89 млн (+137%), Республіка Молдова – $87 млн, Ліван – $44 млн, Алжир – $39,5, США – $39,2 млн, Ізраїль – $39 млн, Індонезія – $38,5 млн.
https://me.gov.ua