Бізнес-плани для перспективного та стабільного бізнесу.               14 червня 2021 року підписано меморандум про співробітництво між ДП “Держзовнішінформ” та Держмитслужбою

Бізнес-плани для перспективного та стабільного бізнесу.               14 червня 2021 року підписано меморандум про співробітництво між ДП “Держзовнішінформ” та Держмитслужбою
Опубліковано 10.06.2024

ДАЙДЖЕСТ ВАЖЛИВИХ НОВИН

В Україні запрацює представництво французької групи AFD для фінансової підтримки українських підприємств

 

 

Україна та Франція підписали Угоду про створення та діяльність Французького агентства з питань розвитку, Товариства сприяння та участі в економічному співробітництві (PROPARCO) та організації Expertise France в Україні, які входять до групи AFD. Підписання відбулося під час візиту української делегації на чолі із Президентом України Володимиром Зеленським у Парижі. Угоду підписали Перша віцепрем’єр-міністерка України – Міністерка економіки Юлія Свириденко та Міністр Європи та закордонних справ Франції Стефан Сежурне в присутності Президента України Володимира Зеленського та Президента Франції Еммануеля Макрона. 

По суті, угода розширює мандат AFD для роботи в Україні. За словами Президента Франції Еммануеля Макрона, для агенції особливо важлива підтримка проєктів на місцевому рівні.

«Підписання Угоди створює підстави для функціонування в Україні французького представництва Групи AFD, яке зможе надавати фінансову і технічну підтримку українським підприємствам. Традиційно група реалізує проєкти у сферах, що сприяють стабільності та розвитку, боротьбі з бідністю та рівності. Я переконана, що прихід AFD в Україну допоможе ефективніше втілювати проєкти з відновлення вже зараз, не чекаючи завершення війни”, — зазначила Юлія Свириденко. 

Угода передбачає, що Група AFD, серед іншого, може надавати фінансову підтримку у вигляді позик, грантів або гарантій, а також будь-яку форму фінансової або технічної допомоги в Україні державним або приватним підприємствам, банківським установам, об’єднанням чи організаціям, або будь-якій юридичній особі, яка розміщена в Україні.

“Я переконана, що відкриття представництва Групи AFD в Україні сприятиме подальшому зміцненню співробітництва України та Французької Республіки”, – підсумувала Юлія Свириденко.

Крім розширення мандату AFD, під час підписання Угоди, Президент Еммануель Макрон заявив, що Франція направить в Україну 20 технічних експертів, які працюватимуть при ключових міністерствах для пришвидшення роботи у розрізі стандартизації.

Лідер Франції відзначив, що підтримка приватного сектору в Україні – незмінний пріоритет.  Французькі підприємства є великими роботодавцями та платниками податків в Україні. Еммануель Макрон анонсував нові проєкти у приватному секторі, зокрема у цифрових технологіях.

Нагадаємо, французьке агентство з питань розвитку є основною установою Групи AFD, яка надає фінансову та технічну допомогу країнам, що розвиваються для їхнього стійкого розвитку та боротьби з бідністю. Агенство реалізує проєкти в різних секторах, включаючи охорону здоров’я, освіту, інфраструктуру, сільське господарство, водопостачання, енергетику та навколишнє середовище.

Товариство сприяння та участі в економічному співробітництві (PROPARCO) входить у Групу AFD та спеціалізується на підтримці приватного сектора. PROPARCO надає фінансування для проєктів, що сприяють економічному розвитку та створенню робочих місць. Часто інвестують у проєкти, які мають позитивний соціальний та екологічний вплив, надаючи  приватним компаніям позики, інвестиції в акціонерний капітал та інші форми фінансування.

Expertise France входить у Групу AFD і є агентством міжнародної технічної співпраці. Надає експертизу та технічну допомогу в різних сферах, таких як управління, безпека, охорона здоров’я, освіта та інші. Реалізують проєкти, що спрямовані на підвищення інституційної спроможності та сприяння реформам у країнах-партнерах.

В Україні ці установи працюватимуть разом для надання всебічної підтримки: фінансової та технічної підтримки, надання фінансування приватним підприємствам для сприяння економічному розвитку, залучення експертів та надання технічної допомоги для реалізації проєктів та реформ.

 

www.me.gov.ua

 

Тарас Висоцький: Українські органічні та молочні виробники можуть пишатися якісними та безпечними продуктами

 

Виконуючий обов’язки Міністра аграрної політики та продовольства України Тарас Висоцький взяв участь у Львівському ярмарку смаку. Захід організовано для підтримки малих та середніх виробників органічних продуктів, сироварів та крафтових локальних виробників.

Другий Львівський ярмарок смаку залучив понад 50 агровиробників з усієї України.  Зокрема, Львівської, Волинської, Івано-Франківської, Київської, Кіровоградської, Харківської, Одеської, Тернопільської та інших областей.

«Уже стає гарною традицією щороку проводити Львівський ярмарок смаку. Це дуже важлива подія, яка дозволяє українським виробникам органічної і молочної продукції презентувати свої товари споживачам. Компанії-учасники ярмарку ще раз підтверджують, що українці можуть пишатися якісними та безпечними продуктами», — зазначив Тарас Висоцький.

Виконуючий обов’язки Міністра також висловив подяку швейцарсько-українській програмі «Розвиток торгівлі з вищою доданою вартістю в органічному та молочному секторах України» за постійну підтримку ініціатив, спрямованих на розвиток торговельного потенціалу малих та середніх виробників харчових продуктів.

У свою чергу директор Програми співробітництва Посольства Швейцарії в Україні Андреас Хубер,  зазначив,  що для його країни проведення цього ярмарку –  один із важливих кроків для підтримки українських органічних та молочних виробників у нинішніх надзвичайно складних умовах. За його словами, цей захід став платформою, яка знайомить споживачів із якісними українськими продуктами не лише з Львівщини, але й з тих регіонів, що найбільше постраждали від війни, таких як Харківщина та Одещина. Він також наголосив, що Швейцарія активно підтримує агропродовольчий сектор України, зосереджуючись на розвитку органічного сільського господарства, доступі фермерів до фінансування, безпечності харчових продуктів та розбудові торговельних можливостей для українських фермерів.

Захід організовано Львівською обласною військовою адміністрацією під патронатом Мінагрополітики та за підтримки Швейцарії в межах швейцарсько-української програми «Розвиток торгівлі з вищою доданою вартістю в органічному та молочному секторах України» (QFTP), що впроваджується Дослідним інститутом органічного сільського господарства (FiBL, Швейцарія) у партнерстві із SAFOSO AG (Швейцарія).

 

minagro.gov.ua

 

В Україні збільшили строк реєстрації експортерів кукурудзи, сої та ячменю до Китаю

 

Строк реєстрації експортерів кукурудзи, сої та ячменю до Китаю збільшено до двох місяців.

Про це повідомила Державна служба з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів за підсумками спільної з Українською зерновою асоціацією наради.

 

 

 

“До учасників заходу донесено інформацію про збільшення до двох місяців терміну реєстрації експортерів кукурудзи, сої та ячменю до КНР. Перелік підприємств, що планують експорт сої, кукурудзи та ячменю до КНР, а також перелік місць зберігання зазначеної продукції подається китайській стороні Держпродспоживслужбою 1-2 рази на рік”, – ідеться повідомленні.

За словами очільника відомства Сергія Ткачука, ринок КНР перебуває у фокусі уваги Держпродспоживслужби.

“Ми одстоюємо інтереси наших виробників, досягаємо важливих домовленостей для спрощення процедур експорту, беремо участь у міжвідомчих заходах щодо створення нових алгоритмів експорту української сої, ячменю та кукурудзи до Китаю. Також продовжується робота з відкриття ринків гороху та борошна цієї країни”, – зазначив Ткачук.

У відомстві додали, що, за інформацією керівництва департаменту карантину рослин і тварин Генеральної митної адміністрації Китайської Народної Республіки, запроваджено онлайн-систему, в якій надалі публікуватиметься інформація про зареєстровані для експорту до КНР підприємства.

Як повідомлялось, за даними Міністерства економіки, обсяг експорту товарів з України у травні 2024 року становив 12,2 млн тонн у фізичному та 3,34 млрд дол. США – у грошовому вимірі. Водночас до Китаю в травні було відвантадено на 30% менше продукції, ніж у квітні, – на 256 млн дол. США. Це пояснюється тим, що основним експортним товаром до Китаю є кукурудза.

 

www.ukrinform.ua