ДП «Держзовнішінформ» здійснює моніторинг цін на зовнішньому і внутрішньому ринках, згідно з наказом Міністерства розвитку і торгівлі України.               Інформаційно-аналітичні продукти компанії включені Державною податковою службою України до переліку джерел інформації для отримання котирувальних цін.               Нормативно-правові акти

Бізнес-плани для перспективного та стабільного бізнесу.               14 червня 2021 року підписано меморандум про співробітництво між ДП “Держзовнішінформ” та Держмитслужбою
Опубліковано 22.01.2025

ДАЙДЖЕСТ ВАЖЛИВИХ НОВИН

Експорт українського зерна в січні помітно менший за минулорічний

 

За оперативними даними Державної митної служби, станом на 22 січня з початку 2024/2025 МР Україна експортувала 24,471 млн тонн зернових і зернобобових культур, з яких 2,239 млн тонн було відвантажено від початку поточного місяця, повідомила пресслужба Мінагрополітики України.

При цьому станом на 24 січня минулого року загальний показник відвантажень становив 22,246 млн тонн, у т.ч. в січні – 3,682 млн тонн.

Зокрема, з початку поточного сезону експортовано:

– пшениці – 10,428 млн тонн (у 2023/2024 МР – 8,722 млн тонн);

– ячменю – 2,028 млн тонн (1,272 млн тонн);

– жита – 10,8 тис. тонн (1 тис. тонн);

– кукурудзи – 11,598 млн тонн (12 млн тонн).

Загальний експорт українського борошна з початку сезону станом на 22 січня оцінюється в 41,1 тис. тонн (у 2023/2024 МР – 69,8 тис. тонн), у т.ч. пшеничного – 37,7 тис. тонн (66,7 тис. тонн).

 

www.apk-inform.com

 

Імпорт бітуму в 2024 році обвалився вдвічі

 

У 2024 році обсяги імпорту бітуму в Україну становили 79 тис. тонн, свідчать дані Консалтингової групи «А-95». Це фактично вдвічі менше порівняно з 2023 роком, коли було завезено 156 тис. тонн.

Головною причиною зменшення імпорту є скорочення обсягів фінансування робіт з будівництва й ремонту доріг. Торік Державному агентству відновлення й розвитку інфраструктури було призначено лише 17,1 млрд грн за програмою «Розвиток мережі та утримання автомобільних доріг загального користування державного значення». Для порівняння, в 2023 році уряд виділяв 58,9 млрд грн.

Головними країнами-постачальницями в 2024 році були Польща (43,7 тис. тонн) і Литва (33 тис. тонн). Решта обсягів була завезена з Румунії, Болгарії, Угорщини й Чехії.

Близько 95% імпортованого бітуму було вироблено на заводах Orlen у Польщі й Литві.

Торік бітум імпортувало 32 українські компанії, на першу п’ятірку компаній припало 75% постачань. Найбільші обсяги, 33,9 тис. тонн, завезла компанія АТ Енерготрейд. Також великі обсяги імпортували компанії Тека Петролеум (10,7 тис. тонн), Бітленд (5,9 тис. тонн), Шляхове ремонтно будівельне управління №88 (4,8 тис. тонн) і Бітекс (4,3 тис. тонн).

У 2025 році обсяги імпорту бітуму ймовірніше скорочуватимуться надалі. На цей рік у державному бюджеті передбачені витрати на ремонт ділянок, важливих для оборони та функціонування економіки держави в розмірі 12,6 млрд грн. Це на 26% менше порівняно з 2024 роком.

 

enkorr.ua

 

Через 3 роки вступить в дію Закон про держрегулювання захисту рослин

 

17 січня 2028 року набуває чинності Закон України «Про державне регулювання сфери захисту рослин», відповідно до якого Держпродспоживслужба здійснюватиме державний контроль на основі ризик-орієнтованого підході у сфері захисту рослин.

Позитивний вплив:

  • Фітосанітарний стан. Сучасне регулювання, яке запобігатиме занесенню та поширенню в Україні регульованих шкідливих організмів.
  • Міжнародна торгівля. Регулювання сфери захисту рослин та державний контроль є ідентичними з Європейським Союзом – спрощується вихід на зовнішні ринки.
  • Діджиталізація. Мінімізування можливості для зловживань, забезпечення швидкого доступ до даних.
  • Розвиток нових технологій. Застосування дронів для внесення засобів захисту рослин.

За словами заступника Голови Держпродспоживслужби – Головного державного фітосанітарного інспектора України Вадима Чайковського: «Цей Закон наближує Україну до вимог країн ЄС. Зі своєї сторони Держпродспоживслужба активно брала участь у розробці цього нормативно-правового акту разом з Комітетом ВРУ з питань аграрної та земельної політики, Мінагрополітикою та іншими громадськими діячами. Крім того, в рамках проєкту  Твіннінг ми  вивчали досвід європейських країн, що дозволило втілити європейську модель простежуваності обігу рослин, продуктів рослинного походження, інших об’єктів, а також засобів захисту рослин в цей Закон. Наступний наш крок – підготувати всі необхідні інструменти до набрання чинності Закону».

Разом з тим, Закон уповноважує бізнес на виконання окремих функцій, таких як:

  • видача паспортів рослини;
  • маркування дерев’яного пакувального матеріалу;
  • навчання з безпечного поводження із засобами захисту рослин;
  • технічний огляд обладнання для застосування засобів захисту рослин;
  • проведення лабораторних досліджень.

 

 

 

 

dpss.gov.ua