ДП «Держзовнішінформ» здійснює моніторинг цін на зовнішньому і внутрішньому ринках, згідно з наказом Міністерства розвитку і торгівлі України.               Інформаційно-аналітичні продукти компанії включені Державною податковою службою України до переліку джерел інформації для отримання котирувальних цін.               Нормативно-правові акти

Бізнес-плани для перспективного та стабільного бізнесу.               14 червня 2021 року підписано меморандум про співробітництво між ДП “Держзовнішінформ” та Держмитслужбою
Опубліковано 05.02.2025

ДАЙДЖЕСТ ВАЖЛИВИХ НОВИН

Юлія Свириденко обговорила з представниками Урядів країн ЄС поглиблення торгівлі та інвестиції у відновлення України

 

Перша віцепрем’єр-міністерка України – Міністерка економіки України Юлія Свириденко зустрілась з Міністром з питань зовнішньої торгівлі та французьких громадян за кордоном Франції Лораном Сен-Мартеном та обговорила питання поглиблення економічного співробітництва між країнами, залучення європейських інвесторів до приватизації, а також післявоєнного відновлення України. На заході були присутні представники урядів Німеччини, Італії, Португалії, Греції, Естонії, Австрії, Ірландії, Словаччини, Угорщини та Латвії.

Юлія Свириденко підкреслила, що співпраця з ЄС залишається ключовим вектором економічного розвитку України. Експорт до країн ЄС становить 59,5% всього українського експорту, який минулого року сягнув 24,7 млрд доларів. В січні цього року експорт української продукції до країн ЄС зріс на 5,5% до 1,8 млрд доларів у порівнянні із груднем 2024 року.

Вона закликала європейський бізнес не зволікати та збільшувати інвестиції в Україну вже зараз.

«Відновлення України створить додаткові можливості для приватного бізнесу, адже його роль у відбудові буде надзвичайно важливою. Навіть війна не стала ембарго на інвестиції. Українські підприємці продовжують вкладати в економіку, доводячи свою віру в майбутнє країни. До них поступово приєднуються і закордонні компанії. Завдяки підтримці інвесторів, стійкості українського бізнесу та допомозі міжнародних партнерів економіка відновлюється: у 2023 році зростання становило 5,3%, а у 2024 році — близько 3,6%. Обсяги експорту зросли на 15% у грошовому вираженні. Сьогодні ми обговорили, як можемо посилити двосторонню торгівлю із європейськими партнерами», — розповіла Юлія Свириденко.

Окремо вона зазначила важливість розширення інвестиційної співпраці та розвиток міжурядових платформ (G2G-угод). Такий механізм вже діє між Україною та Францією, що дозволяє залучити €200 млн грантового фінансування.

«Ці кошти підтримають такі сектори, як охорона здоров’я, інфраструктура, енергетика, сільське господарство, водопостачання та санітарія, управління відходами, розмінування, будівництво житла та цифрові технології. Важливо, що 60 мільйонів євро буде спрямовано на підтримку енергетичного сектору України, який є нині пріоритетом через систематичне руйнування нашої енергетичної інфраструктури росією. Ми вже відібрали спільно із французькими партнерами проєкти, які будуть за ці кошти реалізовані й очікуємо вже невдовзі безпосереднього виділення коштів», — продовжила Юлія Свириденко.

Серед першочергових завдань Уряду Юлія Свириденко відзначила: створення привабливих умов для інвесторів, розширення приватизації та запуск державно-приватних партнерств.

Зокрема, зараз держава пропонує різні форми підтримки для інвесторів:

  • Податкові та митні пільги для компаній, що працюють в індустріальних парках, а також компенсацію витрат на їх підключення та розвиток інфраструктури.
  • Програму підтримки великих інвестпроєктів, що покриває до 30% витрат для інвестицій від 12 мільйонів євро.
  • Інвестиційну програму на 9,3 мільярда євро, яка включає гранти, гарантії від Європейської Комісії та технічну допомогу.

Також запущена система страхування від воєнних ризиків. Вона охоплює страхування суден (Marsh McLennan), вантажів і складів (ЄБРР), малого та середнього бізнесу (DFC), а також спеціальні програми від MIGA. Цей список постійно доповнюється новими інструментами захисту інвесторів.

Юлія Свириденко закликала європейських партнерів підтримати український бізнес, який вже має готові інвестиційні проєкти у ключових секторах економіки.

 

me.gov.ua

 

 Україна бачить великий потенціал співпраці з США, зокрема, у можливості закупівлі у них LNG-газу

 

Величезний потенціал, особливо після припинення транзиту російського газу територією України, Київ бачить в можливості закупівлі LNG-газу у Сполучених Штатів Америки, заявив міністр закордонних справ України Андрій Сибіга.

“Коло спільних зацікавлень і взаємовигідної співпраці не обмежується лише цими ресурсами (природним газом – ІФ-У). Наприклад, величезний потенціал, особливо після припинення транзиту російського газу територією України, ми бачимо в можливості закупівлі LNG-газу у Сполучених Штатів Америки. Ви знаєте, що Україна має надзвичайно потужні підземні газові сховища, і тут теж ми маємо спільні точки для взаємовигідного співробітництва, одночасно посилюючи енергетичну безпеку Європи”, – сказав він на спільній пресконференції із міністром закордонних справ Великої Британії Девідом Леммі у Києві у середу.

За словами Сибіги, цього газу буде достатньо у разі його закачування в українські сховища для ролі України як гаранта енергетичної безпеки в Європі.

 

interfax.com.ua

 

 Україна збільшила обсяги експорту цукру на 17%

 

 За перші 5 місяців 2024/2025 маркетингового року (вересень 2024 – січень 2025) Україна експортувала понад 352 тис. тонн цукру, що на 17% більше показника за аналогічний період 2023/2024 МР.

Весь експортований обсяг було спрямовано на Світовий ринок, в той час як у вересні 2023 – січні 2024 частка експорту на Світовий ринок становила лише 9,5%.

Суттєве зростання частки Світового ринку в експорті цукру є результатом успішних зусиль українських цукровиків із пошуку альтернативних ринків збуту у зв’язку із обмеженнями, накладеними на український цукор зі сторони ЄС.

Основними напрямками експорту українського цукру за перші 5 місяців 2024/2025 МР стали:

  • Туреччина (19% всього експорту)
  • Лівія
  • Сомалі
  • Шрі-Ланка
  • Північна Македонія.

Із 1 січня 2025 року відновилась можливість експорту цукру з України до країн ЄС. За перші 5 місяців 2025 року українці матимуть можливість експортувати в ЄС 107,3 тис. тонн цукру.

У виробничому сезоні 2024 українські цукровики виробили 1,8 млн т цукру. Обсяг внутрішнього ринку в Україні наразі оцінюється в 900 тис. тонн на рік.

 

ukrsugar.com

 

Глобальний випуск нержавіючої сталі у січні-вересні 2024-го зріс на 5,4% р./р.

 

Протягом періоду обсяги випуску нержавійки зросли в більшості регіонів

Світове виробництво нержавіючої сталі за підсумками січня-вересня 2024 року зросло на 5,4% в порівнянні з аналогічним періодом 2023 року – до 46,09 млн тонн. Про це свідчать дані некомерційної організації World Stainless Association.

За цей період Європа, включаючи Україну, збільшила виробництво нержавіючої сталі на 4,9% у порівнянні з січнем-вереснем 2023-го – до 4,69 млн тонн. США за 9 місяців збільшили показник на 9,1% р./р. – до 1,51 млн тонн.

В Азії, без урахування Китаю та Південної Кореї, випуск нержавіючої сталі у січні-вересні 2024 року зріс на 8,1% р./р. – до 5,39 млн тонн, а Китай за той самий період виробив 28,63 млн тонн нержавійки, що на 3,4% більше р./р.

Інші країни, зокрема Бразилія, ПАР, Індонезія, Південна Корея, РФ, наростили випуск нержавіючої сталі на 11,2% р./р. – до 5,86 млн тонн.

 

 

У III кварталі 2024 року глобальний випуск нержавіючої сталі скоротився на 1,1% у порівнянні з попереднім кварталом – до 15,65 млн тонн.

Європа за період зменшила виробництво на 7,3% кв./кв. – до 1,51 млн тонн, США – на 6,9% кв./кв., до 482 тис. тонн, Китай – на 2,8% кв./кв., до 9,86 млн тонн, Азія (без Китаю) – показник залишися незмінним – 1,78 млн тонн, а інші країни – збільшили на 15,1% кв./кв., до 2,03 млн тонн.

Як повідомляв GMK Center, світове виробництво нержавіючої сталі за підсумками 2023 року зросло на 4,6% в порівнянні з 2022 роком – до 58,4 млн тонн. Європа, включаючи Україну, знизила виробництво нержавіючої сталі на 6,2% у порівнянні з 2022 роком – до 5,9 млн тонн. США за рік скоротили показник на 9,6% р./р. – до 1,82 млн тонн, Китай – збільшив на 12,6% р./р. – до 36,68 млн тонн.

 

gmk.center