Європейський Союз підписав перші гарантійні угоди на суму 1,4 млрд євро в рамках інвестиційного компонента програми Ukraine Facility. Тим самим – запустив Ukraine Investment Framework, який допоможе прискорити відновлення України, зокрема енергетичної інфраструктури.
Про це повідомила Перший віцепрем’єр-міністр – Міністр економіки України Юлія Свириденко під час Міжнародної конференції з відновлення України у Берліні (Ukraine Recovery Conference–2024).
“Фінансова допомога ЄС – це один з факторів, завдяки чому наша економіка в умовах війни демонструє відновлювальне зростання. Після рекордного падіння в майже 30%, торік ми вже мали ВВП +5,3%. Щоб зростання продовжувалося, нам потрібно швидко відновлювати зруйноване, зокрема енергетичну інфраструктуру, яку останні місяці нещадно знищує ворог, але найголовніше – нам треба залучати інвестиції в приватний сектор, допомагати бізнесу працювати і розвиватися. Якраз цьому сприятимуть перші угоди на 1,4 млрд євро, підписані з міжнародними та двосторонніми фінансовими інституціями у рамках Ukraine Investment Framework, інвестиційного компонента програми Ukraine Facility. Адже тепер цей інвестиційний інструмент почне працювати, а в Україну почнуть заходити нові інвестори”, – зазначила Юлія Свириденко.
Перший віцепрем’єр-міністр також подякувала європейським партнерам за непохитну підтримку та допомогу Україні у відновленні та відбудові.
Нові угоди складаються з 1 млрд євро кредитних гарантій і 400 млн євро змішаних фінансових грантів. Вони принесуть користь приватним компаніям, у тому числі малим і середнім підприємствам, муніципалітетам і українським державним підприємствам, а також будуть зосереджені на ремонті, реконструкції та розвитку енергетичної інфраструктури. Інші програми спрямовані на транспортний і муніципальний сектори, доступ до фінансування для малих і середніх підприємств, зокрема тих, які постраждали від війни в деокупованих і прифронтових регіонах.
Повний перелік програм, які мають на меті розблокувати 6 млрд євро інвестицій, включає:
Для подальшої підтримки зусиль України щодо реформ на шляху до ЄС під час конференції у Берліні Єврокомісія також підписала нові програми технічної допомоги на суму понад 100 млн євро, щоб допомогти просунути реформи в Україні в таких сферах, як децентралізація, освіта та кваліфікація, охорона здоров’я, інтегроване управління кордонами та реагування на кризу.
Україна та ЄС підписали угоду про скасування фінансових зобов’язань України, пов’язаних з її участю в програмах ЄС, які стосуватимуться всіх платежів з 1 січня 2021 року, що заощадить кошти державного бюджету України.
Вантажообіг морських портів України у травні 2024 року становив 8,265 млн тонн, що майже вдвічі більше травневого показника минулого року. Про це повідомила у Фейсбуці Адміністрація морських портів України, передає Укрінформ.
«За підсумками травня 2024 року 8 млн 265 тис. тонн вантажів оброблено морськими портами України, що майже у два рази перевищує аналогічний показник 2023 року», – йдеться в повідомленні.Лідерами вантажообігу є зернові та руда – 5,3 млн тонн та 1,5 млн тонн відповідно (у 2023 році – 3,5 млн тонн та 241 тис. тонн).
Вантажообіг через Український коридор у травні становив 6,7 млн тонн, з яких 4,5 млн тонн – це продукція українських аграріїв.
Як повідомлялося, загалом за січень – травень 2024 року порти України обробили майже 45,8 млн тонн вантажів проти 26,6 млн тонн у 2023 році.
minprom.ua
Згідно з оновленою червневою прогнозною оцінкою Міжнародної організації по цукру (ISO) очікуваний дефіцит світового балансу цукру в сезоні 2023/2024 (жовтень-вересень) може становити 2,95 млн тонн, порівняно з 0,689 млн тонн прогнозованими раніше в лютому.
Фундаментальним фактором, що вплинув на перегляд світового балансу цукру, стало зниження прогнозної оцінки загальносвітового обсягу виробництва цукру в сезоні 2023/2024 до 179,3 млн тонн, порівняно з 179,7 млн тонн раніше в лютому, за рахунок очікуваного зниження обсягу виробництва цукру в Таїланді (-2,25 млн тонн до рівня минулого сезону 2022/2023), Індії (-1,10 млн тонн) та Мексиці (-0,58 млн тонн). При цьому виробництво цукру в сезоні 2023/2024 має перевищить рівень попереднього сезону 2022/2023 на 1,52 млн тонн в основному за рахунок збільшення виробництва у Бразилії (+1,04 млн тонн), Китаї (+0,98 млн тонн) та ЄС (+0,91 млн тонн).
Оцінка світового споживання цукру в сезоні 2023/2024 збільшилася до рівня 182,2 млн тонн, порівняно з 180,4 млн тонн, прогнозованими раніше в лютому.
Щодо світової торгівлі у сезоні 2023/2024, то її обсяги були переглянуті у бік збільшення. Експорт оцінюється в 65,4 млн тонн, порівняно з лютневою оцінкою 67,1 млн тонн, тобто на 1,7 млн тонн менше, тоді як імпортний попит оцінюється в 66,8 млн тонн, що на 0,6 млн тонн менше. Логістичні труднощі у бразильських портах залишатимуться стримуючим чинником подальшого збільшення торгівлі.
Перегляд світового балансу цукру в поточному сезоні стане одним із факторів тиску на світові ціни на цукор у 2024 році, при цьому можливі зміни погодних умов експортні обмеження та політика провідних країн-виробників цукру щодо коригування частки виробництва етанолу будуть додатковими факторами, що впливатимуть на світові ціни на цукор у поточному році, які, на думку міжнародних аналітиків, можуть скоригуватися до кінця поточного року.
ukrsugar.com