ДП «Держзовнішінформ» здійснює моніторинг цін на зовнішньому і внутрішньому ринках, згідно з наказом Міністерства розвитку і торгівлі України.               Інформаційно-аналітичні продукти компанії включені Державною податковою службою України до переліку джерел інформації для отримання котирувальних цін.               Нормативно-правові акти

Бізнес-плани для перспективного та стабільного бізнесу.               14 червня 2021 року підписано меморандум про співробітництво між ДП “Держзовнішінформ” та Держмитслужбою
Опубліковано 12.06.2024

ДАЙДЖЕСТ ВАЖЛИВИХ НОВИН

ЄС підписав перші гарантійні угоди на 1,4 млрд євро у рамках інвестиційного компонента програми Ukraine Facility, – Юлія Свириденко

 

Європейський Союз підписав перші гарантійні угоди на суму 1,4 млрд євро в рамках інвестиційного компонента програми Ukraine Facility. Тим самим  – запустив Ukraine Investment Framework, який допоможе прискорити відновлення України, зокрема енергетичної інфраструктури. 

Про це повідомила Перший віцепрем’єр-міністр – Міністр економіки України Юлія Свириденко під час Міжнародної конференції з відновлення України у Берліні (Ukraine Recovery Conference–2024).

“Фінансова допомога ЄС – це один з факторів, завдяки чому наша економіка в умовах війни демонструє відновлювальне зростання. Після рекордного падіння в майже 30%, торік ми вже мали ВВП +5,3%. Щоб зростання продовжувалося, нам потрібно швидко відновлювати зруйноване, зокрема енергетичну інфраструктуру, яку останні місяці нещадно знищує ворог, але найголовніше – нам треба залучати інвестиції в приватний сектор, допомагати бізнесу працювати і розвиватися. Якраз цьому сприятимуть перші угоди на 1,4 млрд євро, підписані з міжнародними та двосторонніми фінансовими інституціями у рамках Ukraine Investment Framework, інвестиційного компонента програми Ukraine Facility. Адже тепер цей інвестиційний інструмент почне працювати, а в Україну почнуть заходити нові інвестори”, – зазначила Юлія Свириденко.

Перший віцепрем’єр-міністр також подякувала європейським партнерам за непохитну підтримку та допомогу Україні у відновленні та відбудові.

Нові угоди складаються з 1 млрд євро кредитних гарантій і 400 млн євро змішаних фінансових грантів. Вони принесуть користь приватним компаніям, у тому числі малим і середнім підприємствам, муніципалітетам і українським державним підприємствам, а також будуть зосереджені на ремонті, реконструкції та розвитку енергетичної інфраструктури. Інші програми спрямовані на транспортний і муніципальний сектори, доступ до фінансування для малих і середніх підприємств, зокрема тих, які постраждали від війни в деокупованих і прифронтових регіонах.

Повний перелік програм, які мають на меті розблокувати 6 млрд євро інвестицій, включає:

  • Ініціативи на підтримку приватного сектору України – розширення доступу до фінансування для малих і середніх підприємств, надання термінової підтримки компаніям, які постраждали від війни. ЄС надає гарантії на 190 млн євро та інвестиційні гранти на 10 млн євро через Європейський інвестиційний банк (ЄІБ).
  • Програма «Краще майбутнє», «Стійкість, реконструкція та відродження України» — прискорення та розширення інвестицій у відновлювану енергетику, включаючи будівництво нових проєктів вітрової енергетики, систем накопичення енергії акумуляторів, транспорт, цифровий сектор та реальний сектор, зокрема виробництво сталі, будівельні матеріали та переробку. ЄС надає гарантії на 350 млн євро та технічну допомогу на 17,5 млн євро через Міжнародну фінансову корпорацію (IFC).
  • Програма відновлення фінансової інклюзії – розширення доступу до фінансування для малих і середніх підприємств та інвестування у їхні виробничі потужності. ЄС надає гарантії на 140 млн євро, інвестиційні гранти на 30 млн євро та 7 млн євро технічної допомоги через Європейський банк реконструкції та розвитку (ЄБРР).
  • Програма «Hi-Bar» – усунення бар’єрів для мобілізації фінансування, необхідного для прискорення переходу енергетичного сектора до чистого нуля (net-zero), що передбачає максимально можливе скорочення викидів парникових газів, при цьому будь-які викиди, що залишилися, поглинатимуться з атмосфери іншими способами,  такими як океани, ліси, ґрунти або штучні поглиначі. ЄС надає гарантії на 150 млн євро та технічну допомогу на 7,5 млн євро через ЄБРР.
  • Муніципальна, інфраструктурна та промислова програма стійкості – задоволення потреб у надзвичайній підтримці та майбутні зусилля з реконструкції в різних секторах, включаючи промисловість, енергетику, муніципальну інфраструктуру. ЄС надає гарантії на 150 млн євро, інвестиційні гранти на 25 млн євро та технічну допомогу на 7,5 млн євро через ЄБРР.
  • Сприяння зеленому кредитуванню через фонд Green for Growth – розширення доступу до фінансування для підприємств із середньою капіталізацією, малих і середніх підприємств, підприємств зеленої економіки та циклічної економіки та/або адаптації, енергоефективності та екологічного переходу. ЄС надає капітал перших збитків у розмірі 45 млн євро, інвестиційні гранти у розмірі 7 млн євро та технічну допомогу у розмірі 3 млн євро через KfW.
  • EU4Business, кредитування мікро- та малих підприємств через фонд EFSE – підтримка відновлення та переміщення постраждалих від війни компаній, мікропідприємництва та підприємництва на ранніх стадіях, відновлення бізнесу в деокупованих і прифронтових регіонах та адаптація сільськогосподарського бізнесу. ЄС надає капітал першої втрати 45 млн євро, інвестиційні гранти 9 млн євро та 1 млн євро технічної допомоги через KfW.
  • Програма реконструкції та відновлення інфраструктури передачі електроенергії – посилення стійкості передачі електроенергії шляхом інвестування в постійний ремонт і реконструкцію пошкодженої або зруйнованої енергетичної інфраструктури, а також відновлення доступу до електропостачання критичної інфраструктури. ЄС надає інвестиційні гранти у розмірі 100 млн євро для залучення коштів через KfW.
  • Програма підтримки українських ММСБ – розширення доступу до фінансування для мікро-, малих і середніх підприємств, компаній, які постраждали від війни, щоб допомогти їм відновити свій бізнес, у тому числі в деокупованих і прифронтових регіонах. ЄС надає гарантії на 20 млн євро через Bank Gospodarstwa Krajowego (BGK).
  • Програма розвитку муніципальної інфраструктури, яка підтримує місто Чернівці в інвестиціях у водопостачання та каналізацію, відновлення інфраструктури водопостачання та каналізації для місцевих мешканців та значної кількості внутрішньо переміщених осіб. ЄС надає інвестиційні гранти в розмірі 17,75 млн євро та технічну допомогу 2 млн євро для кредитування через KfW.
  • Негайне розширення в Україні JASPERS (Спільна допомога для підтримки проєктів у європейських регіонах) – забезпечення розбудови потенціалу для підготовки та реалізації масштабних інфраструктурних проєктів та надання консультаційних послуг для визначення пріоритетності інвестицій у секторах, які є ключовими для відновлення України. ЄС надає технічну допомогу в розмірі 10 млн євро через ЄІБ.
  • Гарантійний механізм відновлення та реконструкції України (URGF) – для залучення ризиків, перерахованих зі страхової галузі, з початковим фокусом на забезпеченні військового страхування рухомих активів, таких як внутрішній вантажний транспорт. ЄС надає гарантії на 50 млн євро через ЄБРР для покриття ризиків фонду, який своєю чергою розширить страхове покриття. Інші донори надають додаткові гарантійні зобов’язання на суму 60 млн євро.

Для подальшої підтримки зусиль України щодо реформ на шляху до ЄС під час конференції у Берліні Єврокомісія також підписала нові програми технічної допомоги на суму понад 100 млн євро, щоб допомогти просунути реформи в Україні в таких сферах, як децентралізація, освіта та кваліфікація, охорона здоров’я, інтегроване управління кордонами та реагування на кризу.

Україна та ЄС підписали угоду про скасування фінансових зобов’язань України, пов’язаних з її участю в програмах ЄС, які стосуватимуться всіх платежів з 1 січня 2021 року, що заощадить кошти державного бюджету України.

 

www.me.gov.ua

 

Морські порти України збільшили вантажообіг вдвічі

 

Вантажообіг морських портів України у травні 2024 року становив 8,265 млн тонн, що майже вдвічі більше травневого показника минулого року. Про це повідомила у Фейсбуці Адміністрація морських портів України, передає Укрінформ.

«За підсумками травня 2024 року 8 млн 265 тис. тонн вантажів оброблено морськими портами України, що майже у два рази перевищує аналогічний показник 2023 року», – йдеться в повідомленні.Лідерами вантажообігу є зернові та руда – 5,3 млн тонн та 1,5 млн тонн відповідно (у 2023 році – 3,5 млн тонн та 241 тис. тонн).

Вантажообіг через Український коридор у травні становив 6,7 млн тонн, з яких 4,5 млн тонн – це продукція українських аграріїв.

Як повідомлялося, загалом за січень – травень 2024 року порти України обробили майже 45,8 млн тонн вантажів проти 26,6 млн тонн у 2023 році.

minprom.ua

 

Світовий дефіцит цукру збільшиться майже до 3 млн тонн — ISO

 

Згідно з оновленою червневою прогнозною оцінкою Міжнародної організації по цукру (ISO) очікуваний дефіцит світового балансу цукру в сезоні 2023/2024 (жовтень-вересень) може становити 2,95 млн тонн, порівняно з 0,689 млн тонн прогнозованими раніше в лютому.

Фундаментальним фактором, що вплинув на перегляд світового балансу цукру, стало зниження прогнозної оцінки загальносвітового обсягу виробництва цукру в сезоні 2023/2024 до 179,3 млн тонн, порівняно з 179,7 млн тонн раніше в лютому, за рахунок очікуваного зниження обсягу виробництва цукру в Таїланді (-2,25 млн тонн до рівня минулого сезону 2022/2023), Індії (-1,10 млн тонн) та Мексиці (-0,58 млн тонн). При цьому виробництво цукру в сезоні 2023/2024 має перевищить рівень попереднього сезону 2022/2023 на 1,52 млн тонн в основному за рахунок збільшення виробництва у Бразилії (+1,04 млн тонн), Китаї (+0,98 млн тонн) та ЄС (+0,91 млн тонн).

Оцінка світового споживання цукру в сезоні 2023/2024 збільшилася до рівня 182,2 млн тонн, порівняно з 180,4 млн тонн, прогнозованими раніше в лютому.

Щодо світової торгівлі у сезоні 2023/2024, то її обсяги були переглянуті у бік збільшення. Експорт оцінюється в 65,4 млн тонн, порівняно з лютневою оцінкою 67,1 млн тонн, тобто на 1,7 млн тонн менше, тоді як імпортний попит оцінюється в 66,8 млн тонн, що на 0,6 млн тонн менше. Логістичні труднощі у бразильських портах залишатимуться стримуючим чинником подальшого збільшення торгівлі.

Перегляд світового балансу цукру в поточному сезоні стане одним із факторів тиску на світові ціни на цукор у 2024 році, при цьому можливі зміни погодних умов експортні обмеження та політика провідних країн-виробників цукру щодо коригування частки виробництва етанолу будуть додатковими факторами, що впливатимуть на світові ціни на цукор у поточному році, які, на думку міжнародних аналітиків, можуть скоригуватися до кінця поточного року.

 

ukrsugar.com