Станом на 11 квітня 2025 року аграрії всіх областей України засіяли 1 058,6 тис. га ярих зернових та зернобобових культур. В Запорізькій області почали сіяти кукурудзу.
Наразі найбільша площа посівів припадає на ячмінь – 612,2 тис. га. Ярої пшениці вже засіяно 141,1 тис. га, гороху – 182,8 тис. га, вівса – 106,1 тис. га, кукурудзи – 0,02 тис. га.
Регіони-лідери за темпами сівби:
Соняшнику засіяно 51,5 тис. га.
Цукрові буряки засіяні на площі 76 тис. га.
Соя – на площі 4,5 тис. га.
Нагадаємо, загалом у 2025 році заплановано засіяти близько 5,7 млн га ярих зернових та зернобобових культур, що відповідає рівню 2024 року. Головною особливістю нового сезону стане збільшення площ під ярою пшеницею до 227,5 тис. га. Такі зміни в структурі посівів відповідають стабільному попиту на пшеницю з боку переробних підприємств та експортерів.
Ситуація для судновласників у Чорному морі на середину квітня залишається без суттєвих змін. На маршрутах ближнього плеча в секторі костерів ставки дещо знизилися через обмежену кількість вантажів, повідомив аналітик ASAP Agri та фрахтовий брокер Atria Brokers Павло Лисенко.
Перевезення панамакс-партії кукурудзи з українських глибоководних портів до Південного Китаю оцінюється у 34–35$/т, що на 1$/т більше, ніж тиждень тому.
У сегменті хендісайзів фрахт партії кукурудзи обсягом 30 тис. тонн із глибоководних портів України до східного узбережжя Італії залишається стабільним — 16–17$/т.
У секторі костерів перевезення 6 тис. тонн кукурудзи з дунайських портів України до східного узбережжя Італії коштує 29–31$/тонн, що на 1$/т більше за попередній тиждень.
Ставки на перевезення баржами тримаються на мінімальному рівні — 8–9€/т для партій кукурудзи обсягом 1–3 тис. тонн із Ізмаїла або Рені до Констанци.
latifundist.com
Європейський Союз запустив програму Global Gateway з бюджетом 150 млрд євро для фінансування аграрних компаній, які бажають працювати на ринку Африки. Про це в інтерв’ю AgroPolit.com розповів керівник Українсько-Африканської торговельної місії Артем Гудков.
За його словами, програма підтримує не лише агросектор, але й харчову переробку, медицину та логістику в Африці. Гудков наголосив, що Global Gateway є чудовою можливістю для українських компаній, які втратили активи через війну або мають амбітні плани, які наразі неможливо реалізувати в Україні.
«Проект Global Gateway — це можливість для українських аграрних компаній масштабувати свій бізнес в Африці за рахунок європейських грантів та інвестицій. Суть у тому, що агрокомпанії можуть подавати проєкти з вирощування, переробки та створення агровиробництва в Африці. Залежно від масштабу та етапу реалізації, можливе повне або часткове фінансування, а також підтримка окремих фаз з боку Єврокомісії. Все залежить від масштабу проекту та швидкості його реалізації», — зазначив Гудков.
latifundist.com