ДП «Держзовнішінформ» здійснює моніторинг цін на зовнішньому і внутрішньому ринках, згідно з наказом Міністерства розвитку і торгівлі України.               Інформаційно-аналітичні продукти компанії включені Державною податковою службою України до переліку джерел інформації для отримання котирувальних цін.               Нормативно-правові акти

Бізнес-плани для перспективного та стабільного бізнесу.               14 червня 2021 року підписано меморандум про співробітництво між ДП “Держзовнішінформ” та Держмитслужбою
Опубліковано 29.04.2025

ДАЙДЖЕСТ ВАЖЛИВИХ НОВИН

Мінагрополітики запускає проєкт зі створення інвестиційного портфеля агросектору України

 

Мінагрополітики запускає збір інвестиційних проєктів діючих українських аграрних підприємств, які мають амбіції масштабуватись, модернізуватись і виходити на нові ринки.

Про це повідомив Міністр аграрної політики та продовольства України Віталій Коваль.

«Мета – створити консолідований портфель масштабних проєктів, який буде представлено міжнародним фінансовим інституціям, фондам, банкам і стратегічним інвесторам. Йдеться про проєкти з потребою фінансування від 10 млн доларів США. Також нас цікавлять реальні діючі бізнеси, а не ідеї на рівні стартапів. Формуємо інвестиційний портфель агросектору України!» – наголосив Віталій Коваль.

Міністр зауважив, що український агросектор – це не лише про виживання в умовах війни. Це про розвиток, гнучкість і готовність до прориву.

Якщо у вас є готовий інвестпроєкт – надсилайте на електронну пошту m.moroz@minagro.gov.ua

У листі опишіть суть проєкту, обсяг потреби у фінансуванні, стадію реалізації, інформацію про компанію та команду.

«Україна має чим вразити інвестора. Наше завдання – дати вашим проєктам голос», – підкреслив Міністр.

 

minagro.gov.ua

 

Фермерські господарства отримали перші дотаційні виплати на утримання корів та кіз/овець у 2025 році

 

У квітні 2025 року Український державний фонд підтримки фермерських господарств спрямував перші виплати спеціальної бюджетної дотації фермерським господарствам та іншим виробникам сільськогосподарської продукції.

Дотації отримали 7 766 фермерських господарств та інші виробники сільськогосподарської продукції на загальну суму 386,5 млн грн.

Зокрема, 220,78 млн грн спеціальної бюджетної дотації виділили для утримання великої рогатої худоби (корів) усіх напрямів продуктивності. 165,77 млн грн –  для утримання маточного поголів’я кіз та/або овець.

«Приємно повідомити про результати першої хвилі виплат дотацій на утримання корів та кіз або овець. Особливо з урахуванням того, що це відбувається в непрості воєнні часи. Неможливо розвивати агросектор без розвитку тваринництва. І це один з пріоритетів роботи Міністерства. Працюємо над тим, щоб українське село мало стабільність, фермери – підтримку, а країна – продовольчу безпеку!», – наголосив Міністр аграрної політики та продовольства України Віталій Коваль.

Дотації виплачуються за кошти державного бюджету в рамках Екстреного проекту надання інклюзивної підтримки для відновлення сільського господарства України (ARISE).

Довідково. Виплати здійснюються відповідно до Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для надання підтримки фермерським господарствам та іншим виробникам сільськогосподарської продукції, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 16 серпня 2022 р. № 918.

 

https://minagro.gov.ua

 

 

Аналітики ПУСК прогнозують високі ціни на ріпак у липні – вересні на рівні 540-560 $/т та малу кількість форвардів

 

За прогнозами аналітичного департаменту сільськогосподарського кооперативу ПУСК, створеного в межах Всеукраїнської аграрної ради, ціни на ріпак в Україні на базисі CPT-порт у липні – вересні складуть 540–560 $/т. Очікується, що форвардів буде небагато, оскільки аграрії побоюються ризиків, тому основна торгівля проводитиметься на споті.

Експерти зазначають, що наразі в Україні формується дефіцитний ринок ріпаку нового врожаю, оскільки трейдери та переробники активізують закупівлі на тлі обмеженої пропозиції та стабільного попиту з боку ЄС.

Ціни на ріпак нового урожаю складають 475–480 €/т, але можуть вирости до 500–510 €/т.

В Україні умовні ціни на поставки ріпаку до портів Чорного моря у липні – серпні складають 510–515 $/т без ПДВ, тоді як переробники пропонують 535-545 $/т, а інколи навіть 550-560 $/т без ПДВ.

Попри низьку активність на європейських біржах, в Україні ціни зростають внаслідок дисбалансу між обсягами вже укладених експортних контрактів (на 1,7-1,8 млн тонн) та фактичних закупівель (1,3 млн тонн).

«Таким чином, ринок нового врожаю залишається дефіцитним, і трейдерам потрібно покрити ще щонайменше 100–500 тис. тонн», – вважають у ПУСК.

Такий дефіцит ріпаку буде підтримувати ціни на високому рівні та сприятиме їх подальшому зростанню. Тому аграрії не поспішають укладати форвардні контракти, особливо з огляду на складні погодні умови, зокрема морози.

 

graintrade.com.ua