Група компаній OKKO Group планує відкрити новий елеватор на 60 тис. тонн до осені 2025 року та біоетаноловий завод улітку 2026 року, повідомив СЕО холдингу OKKO GROUP, співзасновник GORO Mountain Resort Василь Даниляк у YouTube-проєкті компанії DІАЛОГИ.
За його словами, завод із виробництва біоетанолу потужністю 83 тис. тонн компанія почала будувати торік. При цьому лише частина його продукції постачатиметься внутрішньому ринку, решта розрахована на експорт.
“В Україні вже з 1 травня поточного року є мандати на додавання 5% біоетанолу до палива згідно з європейськими нормами, але ця частка може зрости до 10%. Відповідно, проаналізувавши свою частку ринку, було прийнято рішення побудувати завод на 83 тис. тонн. Окрім того, ми працювали з американськими консультантами, які є номером один на ринку, з приводу формату роботи заводу. Завдяки цьому обрали оптимальний варіант: він буде працювати частково на нашу групу і частково на експорт”, – розповів Даниляк.
СЕО наголосив, що до осені цього року група компаній планує завершити будівництво елеватора на 60 тис. тонн зберігання, а в червні-липні наступного року розраховує повністю запустити завод.
Даниляк також повідомив, що цьогоріч OKKO Group закрила угоду з купівлі 17 тис. га землі на півночі Тернопільської області і півдні Рівненської, а збільшивши свій земельний банк до 50 тис. га.
“Фактично станом на сьогодні ми маємо в загальному обробітку близько 50 тис. га”, — сказав топменеджер.
Інтерес до цих регіонів він пояснив сприятливими природно-кліматичними умовами і найкращими порівняно з іншими регіонами показниками врожайності.
Даниляк зазначив, що важливою складовою аграрного портфеля OККО є партнерство з підприємством “Гадз-агро” у Тернопільській області, до якого компанія увійшла до капіталу у 2023 році. Підприємство обробляє 26 тис. га землі, має близько 10 тис. голів великої рогатої худоби, з яких 5 тис – дійні корови. Також це одне з найбільших садівницьких господарств України, проте частину бізнесу, пов’язану із садівництвом, OKKO вирішила не інтегрувати.
OKKO Group об’єднує понад 10 різнопрофільних бізнесів у сфері виробництва, торгівлі, будівництва, страхових, сервісних та інших послуг. Флагманською компанією групи є концерн “Галнафтогаз”, який керує однією з найбільших автозаправних мереж в Україні під брендом “ОККО”, що налічує близько 400 автозаправних комплексів.
Засновником та кінцевим бенефіціаром групи є Віталій Антонов.
interfax.com.ua
В індустріальному парку «Ма’Рижани» на Житомирщині запрацювало найбільше в Україні підприємство з первинної переробки промислових конопель. Компанія «Ма’Рижани Хемп Компані» відновила старий льонозавод і збудувала сучасне виробництво потужністю 14 000 тонн на рік. Завод виготовлятиме волокно для європейської текстильної промисловості та внутрішнього ринку. На ознайомчому візиті побувала Перша віцепрем’єр-міністерка України – Міністерка економіки України Юлія Свириденко та заступник голови Комітету Верховної Ради з питань економічного розвитку Дмитро Кисилевський.
«Розвиток власної переробки – це одне з ключових завдань урядової політики політику «Зроблено в Україні» і частина національної економічної ідеї. Ми маємо змінити структуру економіки з сировинної на високотехнологічну й наростити виробництво товарів із високою доданою вартістю. Тому ми підтримуємо кожне нове виробництво, яке впроваджує сучасні технології. Це крок до відновлення української економіки та її незалежності», – зазначила Юлія Свириденко.
Як розповіли на підприємстві, у 1990-х переробка луб’яних культур в Україні фактично зникла. Разом із нею – і виробництво гребінної пряжі. Це зробило текстильну галузь залежною від імпорту і знизило її конкурентоспроможність.
Щоб змінити ситуацію, у 2023 році «Ма’Рижани Хемп Компані» почала реконструкцію занедбаного льонозаводу, а вже у 2025-му на його місці постало сучасне високотехнологічне виробництво.
У 2024 році компанія засіяла 890 га промислових конопель, у 2025-му – вже 1200 га. Це найбільші площі вирощування конопель у Центральній і Східній Європі.
Що вже зроблено:
«Відновлення первинної переробки конопляної трести є одним із ключових елементів для подальшого відродження промислового коноплярства, яке колись робило Україну потужним гравцем світового текстильного ринку. Наявність власної вітчизняної сировини складно переоцінити — саме вона є основою цінової конкурентоспроможності. До всього, промислові коноплі — це не просто сировина для текстилю, а екологічний і відновлюваний ресурс для десятків інших галузей. І відбудова текстильного ланцюга — лише початок великого індустріального потенціалу, який «Ма’Рижани Хемп Компані» закладає вже сьогодні», — коментує директор компанії Андрій Микитів.
Що вироблятиме завод?
Такий інтегральний підхід дозволяє максимально ефективно використовувати вирощену сировину та випускати продукцію з високою доданою вартістю.
Довідково:
«Ма’Рижани Хемп Компані» є учасником Індустріального парку «Ма’Рижани», площею близько 30 гектарів. Метою Індустріального парку є залучення бізнесів, що працюють із продуктами переробки промислових конопель, і створення понад 700 нових робочих місць. Робота парку також стимулюватиме аграріїв до вирощування промислових конопель в Житомирському регіоні та сприятиме розвитку сталої екосистеми промислового коноплярства в Україні.
me.gov.ua
Прем’єр-міністр Денис Шмигаль заявляє, що Україна у 2025 планується ввести в роботу близько 1 ГВт генерації.
“Велику увагу приділяємо відновленню енергетичних обʼєктів. Продовжуємо ремонти. Запускаємо нову генерацію. Допомагаємо людям та бізнесу встановлювати додаткові потужності. У 2025 планується ввести в роботу близько 1 ГВт генерації”, – сказав Шмигаль на засіданні уряду у п’ятницю.
Прем’єр зазначив, що влада постійно готуємо нові спільні проекти з партнерами, а також працює над тим, аби забезпечити відбудову необхідними ресурсами.
interfax.com.ua