Бізнес-плани для перспективного та стабільного бізнесу.               14 червня 2021 року підписано меморандум про співробітництво між ДП “Держзовнішінформ” та Держмитслужбою

Бізнес-плани для перспективного та стабільного бізнесу.               14 червня 2021 року підписано меморандум про співробітництво між ДП “Держзовнішінформ” та Держмитслужбою
Опубліковано 02.03.2023

Декарбонізація промисловості ЄС потребує підтримки з боку урядів

У лютому 2023 року Єврокомісія представила промисловий план «Зеленої угоди»

Європа стоїть на порозі «нової зеленої промислової революції», проте уряди країн мають бути готові підтримати її необхідними коштами. Таку думку висловив міністр-делегат у Міністерстві економіки, фінансів, цифрового та промислового суверенітету Франції Ролан Лескюр, повідомляє Euroaktiv.

ЄС готується представити власний план у відповідь на закон США про зниження інфляції (IRA), який передбачає податкові пільги у $400 млрд (€369 млрд) та інвестпакет для декарбонізації економіки Сполучених Штатів. Цей закон став тривожним сигналом для європейських політиків. За словами Ролана Лескюра, Євросоюз нарешті усвідомив актуальність і масштаби завдання з перетворенню своєї промисловості на вуглецево нейтральну.

Французський урядовець визнав, що це довгий шлях, оскільки «зелена» економіка на початку не приносить прибутку, і тому необхідні державні гроші. Також, на його думку, європейські лідери мають усвідомити, що геополітичні реалії між Китаєм, США та ЄС змінилися, і програма вільної торгівлі Євросоюзу має враховувати цей фактор.

На початку лютого 2023 року Єврокомісія (ЄК) представила власний промисловий план «Зеленої угоди», який передбачає скорочення бюрократії, спрощення процедури надання держдопомоги та створення нового Європейського фонду суверенітету. Очікується, що ЄК представить свою пропозицію щодо фонду влітку 2023-го.

 

gmk.center