Бізнес-плани для перспективного та стабільного бізнесу.               14 червня 2021 року підписано меморандум про співробітництво між ДП “Держзовнішінформ” та Держмитслужбою

Бізнес-плани для перспективного та стабільного бізнесу.               14 червня 2021 року підписано меморандум про співробітництво між ДП “Держзовнішінформ” та Держмитслужбою
Опубліковано 06.12.2021

Декларація СОТ: Малий та середній бізнес заощадить $150 млрд на рік в торгівлі послугами

2 грудня 2021 року Україна, ЄС, США та ще 64 члени СОТ, на яких припадає понад 90% торгівлі послугами, оголосили про успішне завершення переговорів, спрямованих на скорочення регуляторної бюрократії та створення більш прозорого середовища для постачальників послуг.

Згідно з дослідженнями СОТ та ОЕСР впровадження дисциплін з внутрішнього регулювання послуг дозволить заощадити в усьому світі підприємствам, особливо малому бізнесу, 150 мільярдів доларів США щорічно. З дослідженням можна ознайомитись за посиланням.

Ухвалення відповідної декларації відзначає укладення першої за 24 роки багатосторонньої домовленості у сфері послуг, яка і надалі залишається відкритою для приєднання усіх членів СОТ. Крім того, згадана домовленість стала першою в історії СОТ, в якій закріплено положення щодо неприпустимості гендерної дискримінації.

Нові дисципліни охоплюють процедури ліцензування, кваліфікаційні вимоги і технічні стандарти та мають на меті зробити внутрішні процеси, що регулюють видачу дозволів на надання послуг, чіткішими, більш передбачуваними, прозорими та не обтяжливими. Результати цих переговорів застосовуватимуться на основі режиму найбільшого сприяння до всіх членів СОТ.

У документі також вітається подання учасниками переговорів відповідних графіків, у яких зазначається, як нові дисципліни будуть імплементовані у чинні зобов’язання з послуг. Крім того, учасники зобов’язуються сертифікувати нові зобов’язання у рамках СОТ протягом 12 місяців.

«Ми сподіваємось, що результати нашої спільної роботи будуть впроваджені на багатосторонньому рівні, діятимуть на благо усієї Організації та стануть значущим орієнтиром для інших членів СОТ. Попереду ще багато роботи із забезпечення імплементації та завершення внутрішньодержавних процедур, і ми підкреслюємо готовність України до продовження конструктивної співпраці в рамках СОТ», – прокоментував заступник Міністра економіки України – Торговий представник України Тарас Качка.

Довідково:

Починаючи з 2017 року з огляду на роботу України у якості повноцінного учасника Спільної ініціативи СОТ з питань внутрішнього регулювання послуг представники Мінекономіки на постійній основі приймали участь у розробці відповідних дисциплін та забезпечували захист національних інтересів України. Інформацію про переговори можна знайти за посиланням.

Графік специфічних зобов’язань у сфері послуг кожного члена СОТ можна переглянути тут.

www.me.gov.ua