Бізнес-плани для перспективного та стабільного бізнесу.               14 червня 2021 року підписано меморандум про співробітництво між ДП “Держзовнішінформ” та Держмитслужбою

Бізнес-плани для перспективного та стабільного бізнесу.               14 червня 2021 року підписано меморандум про співробітництво між ДП “Держзовнішінформ” та Держмитслужбою
Опубліковано 19.06.2020

Денис Шмигаль провів зустріч з представниками федерацій роботодавців та профспілок

Усереду, 17 червня, відбулася зустріч Прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля з представниками Федерації професійних спілок та Федерації роботодавців України.

У зустрічі взяли участь: Міністр розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Ігор Петрашко, Міністр соціальної політики України Марина Лазебна, Міністр Кабінету Міністрів України Олег Немчінов, Голова Ради Федерації роботодавців України Дмитро Олійник, Голова Федерації професійних спілок України Григорій Осовий та представники інших профспілкових організацій.

Під час зустрічі представники роботодавців та профспілок констатували, що з Урядом триває злагоджена робота та подякували Прем’єр-міністру за можливість брати участь в обговоренні актуальних для них питань.

Учасники зустрічі обговорили Програму діяльності Уряду та ті заходи, які Кабінет Міністрів планує запровадити для підтримки української економіки. Зокрема, представники роботодавців запропонували розширити програму кредитування «5-7-9» на підприємства, що мають експортні контракти.

Денис Шмигаль у свою чергу зазначив, що в Уряді розуміють важливість кредитування економіки, для чого були започатковані кредитні програми, зокрема «5-7-9», кредити під державні гарантії тощо. «У співпраці з Національним банком України та державними банками ми маємо на меті знизити вартість кредитних ресурсів до 10% і менше, що дасть можливість розігріти економіку. Мінекономіки працює над тим, щоб внести можливість локалізації у систему Prozorro, щоб підтримати українських виробників», – повідомив очільник Уряду.

Голова федерації профспілок Григорій Осовий у свою чергу зазначив, що у Федерації є спільне з Урядом розуміння того, що альтернативи соціальному діалогу немає. «Є генеральна угода між Урядом, профспілками і роботодавцями. Ми пропонуємо актуалізувати цю угоду», – зазначив він.

Також учасники зустрічі висловили спільну надію, що Програма діяльності Уряду буде затверджена Верховною Радою, а її заходи будуть втілені в життя.

Крім того, представники Федерації профспілок підняли питання пенсійної реформи, зокрема, йшлося про реформу вторинного рівня, що передбачає поступове введення накопичувальної пенсійної системи.

Денис Шмигаль у свою чергу наголосив, що реформа вторинного рівня пенсійного забезпечення в Україні має відбутися. «Ця реформа може початися з 1 січня 2021 року, уже є відповідні напрацювання», – зазначив Прем’єр-міністр, зауваживши, що впроваджувати другий рівень пенсійної реформи потрібно «дуже обережно і поступово, щоб люди повірили в ці речі. Треба захистити інтереси людей в першу чергу, а далі впроваджувати ці механізми».

Джерело: Урядовий портал.