ДП «Держзовнішінформ» здійснює моніторинг цін на зовнішньому і внутрішньому ринках, згідно з наказом Міністерства розвитку і торгівлі України.               Інформаційно-аналітичні продукти компанії включені Державною податковою службою України до переліку джерел інформації для отримання котирувальних цін.               Нормативно-правові акти

Бізнес-плани для перспективного та стабільного бізнесу.               14 червня 2021 року підписано меморандум про співробітництво між ДП “Держзовнішінформ” та Держмитслужбою
Опубліковано 03.10.2023

Денис Шмигаль: Цьогорічний урожай прогнозується на рівні понад 79 млн тонн

У проєкті державного бюджету на 2024 рік закладені ресурси на допомогу агросектору: на доступні кредити бізнесу, на грантові програми, на компенсацію за купівлю української сільгосптехніки. Про це зазначив Прем’єр-міністр Денис Шмигаль під час засідання Уряду 3 жовтня.

«Крім того, 2 млрд грн спрямуємо на гуманітарне розмінування. Зокрема на компенсації при закупівлі аграріями послуг із розмінування на відкритих аукціонах», — додав Прем’єр-міністр.

Як повідомив Денис Шмигаль, у 2023 році аграрії отримали більше 33 млрд грн кредитів за програмою «5-7-9», а за всіма кредитними програмами — понад 56 млрд грн.

Водночас Прем’єр-міністр зауважив, що за прогнозами Міністерства аграрної політики, цьогорічний урожай буде на рівні понад 79 млн тонн. Це на 10% більше, ніж минулого року. Вже намолочено станом на сьогодні майже 42 млн тонн зернових та олійних культур.

«Це результат не лише сприятливої погоди, але й послідовної підтримки аграріїв. Гарний врожай означає, що Україна збереже своє стратегічне значення гаранта глобальної продовольчої безпеки. Для внутрішніх потреб нам достатньо близько 25% зібраного зерна, решту потрібно експортувати. Бо це ресурси для фермерів, це валютна виручка для держави, це продовольство для країн, що голодують», — підкреслив очільник Уряду.

Денис Шмигаль відзначив, що на західному кордоні вже зараз слід будувати мости, а не зводити стіни.

«Нам потрібні широкі транзитні шляхи для експорту продовольства. Це важливо для стійкості нашої економіки. Це важливо для світу, адже це глобальна продовольча безпека», — наголосив Денис Шмигаль.

Як зазначив Прем’єр-міністр, Україна розраховує на дієвість запропонованого механізму верифікації та контролю українського агроекспорту, на транзитні шляхи солідарності від ЄС, на розширення можливостей дунайських портів і на нові зернові коридори.

Денис Шмигаль: Цьогорічний урожай прогнозується на рівні понад 79 млн тонн