ДП «Держзовнішінформ» здійснює моніторинг цін на зовнішньому і внутрішньому ринках, згідно з наказом Міністерства розвитку і торгівлі України.               Інформаційно-аналітичні продукти компанії включені Державною податковою службою України до переліку джерел інформації для отримання котирувальних цін.               Нормативно-правові акти

Бізнес-плани для перспективного та стабільного бізнесу.               14 червня 2021 року підписано меморандум про співробітництво між ДП “Держзовнішінформ” та Держмитслужбою
Опубліковано 26.09.2022

Державні замовлення для українських підприємств, зокрема мікро-, малого та середнього бізнесу, мають стати важливим інструментом підтримки та пожвавлення української економіки

Про це йшлося під час зустрічі Першого віцепрем’єр-міністра — Міністра економіки України Юлії Свириденко з членами правління Асоціації підприємств легкої промисловості («Укрлегпром»*), яка відбулася в Новоград-Волинському (Житомирська область). На зустріч також були присутні близько 50 представників галузевих виробництв з усіх куточків країни.

Легка промисловість – одна з найважливіших галузей економіки, яка тримає два фронти: економічний і військовий. А саме ці напрямки є ключовими для країни зараз.

“Першочергове завдання економічного блоку Уряду – пришвидшити економічне відновлення нашої країни та забезпечити зростання ВВП. Важливим інструментом впливу на економічні процеси в країні стануть державні замовлення. І наша позиція полягає в тому, що більшість держзамовлень повинні залишатися всередині країни, щоб підтримувати вітчизняного виробника та економіку в цілому.

Державний бюджет України на наступний рік – це бюджет країни, що воює. Тож Уряд активізує співпрацю з бізнесом, який забезпечує потреби Збройних Сил України та інших оборонних відомств. Зокрема, з вітчизняним легпромом, який переключився на забезпечення потреб українських військових з перших днів війни. Сьогодні наше завдання – налагодити сталу співпрацю, забезпечити планування на середньо- і довгострокову перспективу та підтримати підприємства цієї галузі”, – зазначила Перший віцепрем’єр-міністр — Міністр економіки України Юлія Свириденко.

Під час зустрічі велику увагу було приділено питанням забезпечення ЗСУ продукцією вітчизняної легкої промисловості та державним замовленням у цьому напрямку. Згідно експертизі «Укрлегпрому», потужності українського виробництва готової продукції дозволяють забезпечити потреби ЗСУ на 70-80%, а по деяким позиціям – на 100%. Відтак вирішення проблеми середньо- та довгострокового планування, з урахуванням  порівняно тривалих технологічних процесів виробництва, дозволить налагодити процес сталого забезпеченням оборонних відомств продукцією вітчизняного виробництва.

Учасники засідання порушили та обговорили також питання посилення конкурентних позицій українських виробників на внутрішньому ринку, фіксованої цінової політики у сфері держзамовлень, бронювання працівників галузі тощо.

Перший віцепрем’єр-міністр — Міністр економіки України Юлія Свириденко наголосила, що пріоритетом роботи Уряду залишається підтримка малого і середнього бізнесу. І ті кроки, які Уряд робить у цьому напрямку, повністю охоплюють галузь легкої промисловості. Адже понад 60% підприємств легпрому – це мікропідприємства, 25% – малі, а 12% – середні.

Окрім того, Уряд ухвалив та реалізує окремий план підтримки саме легпрому. Ключовими пунктами цього плану є збільшення капітальних інвестицій у галузь та сприяння зростанню експорту текстильної продукції.

*Довідка: Українська асоціація підприємств легкої промисловості об’єднує більше 250 підприємств, обсяг виробництва яких становить понад 60% загального обсягу виробництва товарів легкої промисловості України. В червні 2022 року Асоціація «Укрлегпром» стала членом Європейської Конфедерації одягу та текстилю EURATEX.

 

www.me.gov.ua