Бізнес-плани для перспективного та стабільного бізнесу.               14 червня 2021 року підписано меморандум про співробітництво між ДП “Держзовнішінформ” та Держмитслужбою

Бізнес-плани для перспективного та стабільного бізнесу.               14 червня 2021 року підписано меморандум про співробітництво між ДП “Держзовнішінформ” та Держмитслужбою
Опубліковано 30.04.2021

Держенергоефективності та Інститут біоенергетичних культур і цукрових буряків домовилися співпрацювати для розвитку біоенергетики України

В.о. Голови Держенергоефективності Костянтин Гура уклав Меморандум про співробітництво із директором Інституту біоенергетичних культур і цукрових буряків НААН України Миколою Роїком.

«Для нас важливо об’єднати зусилля із Інститутом біоенергетичних культур і цукрових буряків НААН України. Адже маємо спільний вектор руху – розвиток біоенергетики», – повідомив Костянтин Гура під час зустрічі.

Особливу увагу сторони планують приділити розвитку сфери вирощування енергорослин. В Україні налічується близько 4 млн га деградованих земель, які доцільно задіяти саме під енергокультури як ресурс для заміщення газу. Щоб покращити умови роботи у цій сфері, Держенергоефективності із Міненерго розробили відповідні законопроекти.

Розробленими законопроектами передбачається спрощення процедури та подовження строку оренди землі, а також зменшення максимального розміру орендної плати.

«Необхідно активізувати сферу вирощування енергорослин і таким чином не лише сприяти заміщенню газу, а й дати змогу громадам отримувати прибуток із малопродуктивних земель і відновлювати їхню родючість», – наголосив Костянтин Гура.

Заступник Голови Держенергоефективності Юрій Шафаренко повідомив про ще один інструмент підтримки цієї сфери: «Ми розробили концепцію нової державної програми з енергоефективності на 2022-2026 роки, в рамках якої планується надавати компенсації частини відсотків за кредитами на закладання плантацій енергорослин».

У свою чергу заступник директора Інституту біоенергетичних культур і цукрових буряків НААН України Віктор Сінченко представив напрями роботи Інституту та запевнив у готовності ділитися досвідом щодо особливостей вирощування енергорослин.

За словами Михайла Гументика, директора ГО НТЦ «Біоенергія», наразі триває робота над 30-ма дослідними ділянками для вирощування найбільш продуктивних сортів енергетичних культур.

За підсумками зустрічі та у рамках укладеного Меморандуму сторони домовилися тісно співпрацювати та ефективно використовувати науково-технічний потенціал Інституту, щоб сприяти активному розвитку біоенергетики України.

Джерело: Урядовий портал.