Обери досвід - захисти бізнес!
вул. Загородня, 15
м. Київ, Україна, 03150
0 800 30-50-74
Опубліковано 09.07.2015

Держзовнішінформ та UNIDO обговорили перспективи співробітництва

Від початку зустрічі було актуалізовано, що сторони свідомі надважливого значення в поточній активізації розвитку промислового виробництва в Україні, в нагальній необхідності впровадження сучасних ноу-хау, особливо в галузі енергозбереження та підвищення ефективності процесу виробництва. Відтак, сторони презентували свої можливості, робочі поточні програми та ознайомили одне одного з діяльністю своїх організацій.

Зокрема, Ігор Кирильчук, національний координатор проектів UNIDO в Україні, розповів про реалізовані проекти з енергоефективності, ситуацію з діючими проектами тощо. Окреслені проблеми, що виникли з конфліктом на сході та анексією Криму. «Сьогодні наша організація планує розширення своєї донорської діяльності в Україні. До вже широко представленого напрямку з підтримки проектів пов’язаних з енергоефективністю, ми збираємося найближчим часом додати два інших напрямки традиційних для нашої організації в інших країнах світу – це підвищення ефективності промислового виробництва та підтримка експортних проектів… Але, хочу підкреслити – ми у своїй політиці відходимо від секторального підходу в бік кластерно-регіонального. Конкретні проекти, конкретні дії – орієнтир тільки на результат. Бачимо в Україні серйозні перспективи в реалізації проектів екологічно-дорожньої спрямованості. Певні, що співробітництво з Держзовнішінформом дозволить долучити до цієї справи дійсно здорові та перспективні вітчизняні компанії».

Було зазначено, що вкрай необхідно підвищувати рівень культури нашого бізнесу та промислових флагманів у питанні розробки грантових програм. «Без світового досвіду, без матеріальної та технічної допомоги розвинутих країн – прискорення прогресу в модернізації української індустрії проблематично. Треба йти до людей, до бізнесу, проводити тренінги тощо, вчити писати проекти, захищати їх перед донорами – та налагоджувати, налагоджувати зв’язки. Альтернативи цьому немає!», – певен фінансовий експерт з проектів UNIDO Андрій Притуляк. Найближчим часом буде виписуватись новий концепт співробітництва цієї поважної організації з Україною. ДП «Держзовнішінформ» також готовий прийняти в цьому процесі активну участь.

Підбив підсумки наради керівник ДП «Держзовнішінформ» Юрій Лазоренко: «Ми відкриті до роботи з такими партнерами як UNIDO. Це для нас почесно та перспективно. В нас є чимало наробок в зазначених проектах, ми готові стати містком між вітчизняними підприємствами та поважними західними донорами. Найближчим часом розпочнемо конкретну роботу з відбору проектів, особливо з експортної тематики».