Великі ідеї для вашого бізнесу
вул. Загородня, 15
м. Київ, Україна, 03150
0 800 30-50-74

14 червня 2021 року підписано меморандум про співробітництво між ДП “Держзовнішінформ” та Держмитслужбою

14 червня 2021 року підписано меморандум про співробітництво між ДП “Держзовнішінформ” та Держмитслужбою
Опубліковано 16.06.2021

Детінізація низки операцій на ринку, кошти від боротьби з контрабандою можуть стати джерелом додаткових доходів до бюджету – Гетманцев

Голова парламентського комітету з питань фінансової, податкової та митної політики Данило Гетманцев (фракція “Слуга народу”) пропонує формувати дохідну частину бюджетів 2022-2024 років, зокрема, за рахунок коштів, отриманих від детінізації підакцизних товарів, розрахункових операцій, від боротьби з контрабандою.

“Звідки взяти гроші? Від детінізації нелегальної торгівлі горілкою, тютюном, паливом (тобто підакцизна група товарів). Це контрабанда, це детінізація торгівлі загалом. Ми, якщо з вами проведемо цю роботу, у нас буде достатньо грошей, щоб вирішити соціальні проблеми”, – сказав Гетманцев агентству “Інтерфакс-Україна” у вівторок у Києві.

Він повідомив, що вніс відповідні пропозиції до розробленої Кабінетом Міністрів України бюджетної декларації на 2022-2024 рр., які стосуються, зокрема, джерел додаткового наповнення держбюджету.

“Запропонував передбачити під час формування дохідної частини бюджету наступних років кошти від детінізації на ринках підакцизних товарів (тютюн, алкоголь, паливно-мастильні матеріали) у сумі щонайменше 40 млрд грн на рік; кошти від детінізації розрахункових операцій у сумі щонайменше 5 млрд грн на рік із поступовим збільшенням надходжень щорічно; кошти від боротьби з контрабандою щонайменше 50 млрд грн на рік за рахунок роботи створеного Бюро економічної безпеки”, – написав Гетманцев у Facebook.

У коментарі агентству “Інтерфакс-Україна” народний депутат наголосив, що бюджетна декларація визначає стратегію розвитку країни на три найближчі роки і “дуже погано, що ми не приділяємо належної уваги цьому документу”.

При цьому голова комітету зазначив, що Верховна Рада ухвалить бюджетну декларацію на 2022-2024 роки, як і вимагає закон, до середини липня.

“До 15 липня ми маємо її розглянути та прийняти в цілому”, – сказав Гетманцев.

Як повідомлялося, Кабінет Міністрів затвердив Бюджетну декларацію на 2022-2024 роки на позачерговому засіданні 31 травня.

Згідно з календарним планом роботи парламенту, п’ята сесія Верховної Ради дев’ятого скликання завершується 23 липня, а останній пленарний тиждень відбудеться 13-16 липня.

 

ua.interfax.com.ua