Бізнес-плани для перспективного та стабільного бізнесу.               14 червня 2021 року підписано меморандум про співробітництво між ДП “Держзовнішінформ” та Держмитслужбою

Бізнес-плани для перспективного та стабільного бізнесу.               14 червня 2021 року підписано меморандум про співробітництво між ДП “Держзовнішінформ” та Держмитслужбою
Опубліковано 23.02.2023

Для забезпечення світової продовольчої безпеки та відновлення українського АПК необхідна консолідація міжнародної спільноти, – Тарас Висоцький

Вплив російської агресії на забезпечення продовольчої безпеки України та світу, впровадження нових виробничих технології обговорили під час семінару, який відбувся 22 лютого в рамках проекту Міжнародної організації праці (МОП) та ООРУ.

У заході взяли участь представники Мінагрополітики, Академії Наук України, Аграрної конфедерації України, Директор з міжнародних відносин, Керівник підрозділу з координації відносин з ЄС та міжнародних зв’язків Міністерства сільського та лісового господарства Фінляндії Ауліккі Хулмі, а також провідні українські та міжнародні експерти.

Учасники семінару представили аналіз стану АПК України та запевнили, що наразі країна повністю забезпечує внутрішню продовольчу безпеку та продовжує виконувати свої обов’язки щодо забезпечення продовольством нужденних країн. Але в контексті війни можуть виникнути ризики платоспроможності українських громадян, їх доступу до якісних і безпечних продуктів, що в свою чергу впливає на створення умов для повернення українців, які через війну перебувають за кордоном.

«Для України наразі немає таких ризиків продовольчої безпеки, як для світу. Криза стала відчутною на початку російського вторгнення, коли збільшилися ціни на продовольство. В деяких африканських країнах виникла проблема фізичної доступності до їжі. Тому необхідна консолідація міжнародної спільноти для забезпечення відновлення і сталого розвитку українського АПК та забезпечення світової продовольчої безпеки. Україна виконує свої зобов’язання щодо забезпечення продовольством нужденних країн. Але лише власними зусиллями це реалізувати складно. Ми маємо залучити кращий міжнародний та вітчизняний досвід для відновлення галузі із використанням новітніх технологій, щоб на майбутнє створити такі гарантії продовольчої безпеки, за яких жодна країна не могла би створити умови для світової кризи, яку маємо зараз через російську агресію», – зазначив перший заступник Міністра аграрної політики та продовольства України Тарас Висоцький.

Спільні напрацювання дозволять українському бізнесу більш ефективно впроваджувати антикризові стратегії та підвищувати конкурентоздатність підприємств на внутрішньому та міжнародному ринках на період війни та під час втілення Плану відновлення України.

 

minagro.gov.ua