Бізнес-плани для перспективного та стабільного бізнесу.               14 червня 2021 року підписано меморандум про співробітництво між ДП “Держзовнішінформ” та Держмитслужбою

Бізнес-плани для перспективного та стабільного бізнесу.               14 червня 2021 року підписано меморандум про співробітництво між ДП “Держзовнішінформ” та Держмитслужбою
Опубліковано 21.01.2020

До 2050 року 70% енергії в Україні мають забезпечувати «зелені» електростанції — Міненерго

У планах Міністерства енергетики та захисту довкілля привести частку енергії, виробленої з альтернативних джерел до 70% протягом наступних 30 років.

Про це повідомив міністр енергетики Олексій Оржель підж час представлення концепції зеленого енергетичного переходу України до 2050 року, пише Hromadske.

“Ми говоримо про те, що до 2050 року рівень відновлювальних джерел (енергії) має становити близько 70%. У нас ж оцінки, у нас є різні графіки та сценарії реалізації цієї цифри. Найважливіше те, що цей розвиток має бути економічно обрунтованим», повідомив Оржель.

Він зазначив, що в Україні мають зупинити «зловживання у сфері альтернативної енергетики», зокрема виплату завищених «зелених тарифів» за вироблену з альтернативних джерел енергію. За словами Оржеля, наразі навіть без «зеленого тарифу» інвестиції у відновлювальну енергетику вигідніші, ніж у традиційну.

Наразі частка зелених електростанцій у виробництві енергії в Україні складає 5%.

У 2019 році в Україні збудували нових сонячних, вітроелектростанцій та інших електростанцій, що працюють на відновлювальних джерелах енергії, загальною потужністю 4,5 гігавати — це майже вдвічі більше за потужність всіх «зелених» електростанцій, які працювали в Україні станом на початок 2019 року.

Напередодні норвезька та китайська компанії анонсували початок будівництва найбільшої вітроелектростанції у Європі на Запоріжжі, а компанія «ДТЕК» Ріната Ахметова запустила другу за величиною сонячну електростанцію у Європі. Її збудували у Дніпропетровській області.