Великі ідеї для вашого бізнесу
вул. Загородня, 15
м. Київ, Україна, 03150
0 800 30-50-74

14 червня 2021 року підписано меморандум про співробітництво між ДП “Держзовнішінформ” та Держмитслужбою

14 червня 2021 року підписано меморандум про співробітництво між ДП “Держзовнішінформ” та Держмитслужбою
Опубліковано 30.07.2019

До розробки електронної системи охорони здоров’я в Україні долучаться провідні ІТ-компанії

Державне підприємство «Електронне здоров’я» та Асоціація «ІТ України», членами якої є 58 провідних міжнародних та українських ІТ-компаній, підписали Меморандум про співпрацю. ДП «Електронне здоров’я» тепер зможе спільно з ІТ-компаніями розробляти ініціативи у сфері інформатизації охорони здоров’я.

Про це повідомляє прес-служба Міністерства охорони здоров’я.

 Провідні ІТ-спеціалісти надаватимуть професійну підтримку в оцінці можливостей підприємства та долучатимуться до стратегічного планування розвитку системи, надаватимуть консультації щодо архітектури та формування Big Data. Для IT-спеціалістів це можливість долучитися до процесу трансформації системи охорони здоров’я та застосувати свій досвід та експертизу у розробці електронної системи охорони здоров’я в Україні.

Сторони підписали меморандум 25 липня, одразу окресливши перші кроки. Учасники заходу обговорили створення технічної ради та можливість популяризації державного сектору для членів асоціації – а це 58 компаній-розробників програмного забезпечення, які сукупно формують 50% всієї виручки галузі в країні. Крім того, Асоціація «ІТ України» представляє інтереси компаній-учасників у міжнародних галузевих об’єднаннях та організаціях, серед яких DIGITALEUROPE, WITSA, EMOTA.

Довідково

Електронна система охорони здоров’я – система, що дозволяє справедливо розподіляти кошти, забезпечує чесну оплату медзакладу і лікарю за медичні послуги для пацієнта, мінімізує можливість маніпуляції даними та корупційні ризики; це інструмент для забезпечення прозорості процесів в охороні здоров’я.

Державне підприємство «Електронне здоров’я» (eZdorovya) відповідає за забезпечення розробки електронної системи охорони здоров’я в Україні, її адміністрування, безпеку даних в системі та залучення прогресивного IT-сектору.

На сьогодні до системи приєдналися:

  • понад 28 млн пацієнтів;
  • понад 24,5 тисяч лікарів;
  • майже 11 тисяч фармацевтів;
  • понад 2 тисячі медичних та понад тисячу аптечних закладів;
  • 23 оператори МІС, які законтрактовані та підключені до Центральної бази даних електронної системи охорони здоров’я;
  • виписано понад 4 мільйони електронних рецептів за програмою реімбурсації «Доступні ліки»;
  • погашено понад 3 мільйони е-рецептів в аптеках.

У найближчих планах eZdorovya – запровадження електронних медичних записів в обсязі, що дозволить лікарям первинної ланки вносити дані про візит пацієнта, впровадження електронних направлень та електронних лікарняних, інтеграція з державними реєстрами, а також розробка функціоналу для амбулаторної спеціалізованої та госпітальної медичної допомоги.