Бізнес-плани для перспективного та стабільного бізнесу.               14 червня 2021 року підписано меморандум про співробітництво між ДП “Держзовнішінформ” та Держмитслужбою

Бізнес-плани для перспективного та стабільного бізнесу.               14 червня 2021 року підписано меморандум про співробітництво між ДП “Держзовнішінформ” та Держмитслужбою
Опубліковано 11.02.2022

До торгів з продажу газу на березень допущено 395 підприємств, що здійснюють виробництво соціально значущих продовольчих товарів – Тарас Висоцький

Сьогодні, 11 лютого, під час прес-конференції в Укрінформі, перший заступник Міністра аграрної політики та продовольства України Тарас Висоцький акцентував на важливості правильного рішення Уряду щодо продажу природного газу власного видобутку приватними компаніями за пільговою ціною, що відбуваються на Українській енергетичній біржі.

«На жаль, в результаті різкого подорожчання енергоносіїв вітчизняні підприємства харчової промисловості зіткнулися із серйозними проблемами. Адже відповідно до зростання витрат на «блакитне паливо» зростає значна частина собівартості виробництва харчових продуктів. Тому важливим завданням для Уряду було забезпечення стабілізації ціноутворення на соціально значущі товари такі як хліб, борошно, молоко, курячі яйця, птицю, олію соняшникову», – зазначив Тарас Висоцький.

Перший заступник Міністра наголосив на важливості доступу до природного газу малих та мікропідприємств, які виробляють соціально значущі товари.

Для забезпечення максимальної прозорості процедури продажу вітчизняного газу, рішення про допуск до участі в торгах ухвалює Комітет із нагляду за біржовими торгами з продажу газу власного видобутку, в який входять представники від Міненерго, Мінагрополітики та Мінекономіки.

«В даній процедурі Мінагрополітики постійно співпрацює з асоціаціями і щоденно оновлює та актуалізує інформацію, виправляючи неточності при подачі документації. Всі ці зміни затверджуються відповідним наказом Мінагрополітики. Це унеможливлює зловживання як з боку виробників, так і постачальників газу, та забезпечує цільове використання відповідного ресурсу», – відмітив Тарас Висоцький.

Також перший заступник Міністра розповів про результати, які вже були досягнуті в цьому напрямку.

Так, за результатами торгів на УЕБ за лютий реалізовано 15,6 млн куб. м газу на потребу виробників за січень-лютий. Цією процедурою скористались 256 виробників різної форми власності.

Крім того, було зазначено, що 09 лютого Комітетом було затверджено списки на березень, в який увійшло 395 суб’єктів господарювання. Із даними усіх виробників різної форми власності, які були допущені до торгів із продажу газу власного видобутку для соціальних підприємств, можна ознайомитись за посиланням.

Самі торги анонсовані на 15-16 лютого 2022 року.

«В підсумку хочу подякувати асоціаціям, з якими міністерство підписало Меморандум про взаєморозуміння щодо стабілізації цін на природний газ власного видобутку для задоволення потреб суб’єктів господарювання, які виробляють товари, що мають істотну соціальну значущість, та знаходяться в постійному діалозі з нами” – зазначив Тарас Висоцький.

до торгів з продажу газу на березень допущено 395 підприємств, що здійснюють виробництво соціально значущих продовольчих товарів - тарас висоцький

minagro.gov.ua