Великі ідеї для вашого бізнесу
вул. Загородня, 15
м. Київ, Україна, 03150
0 800 30-50-74

Бізнес-плани для перспективного та стабільного бізнесу.               14 червня 2021 року підписано меморандум про співробітництво між ДП “Держзовнішінформ” та Держмитслужбою

Бізнес-плани для перспективного та стабільного бізнесу.               14 червня 2021 року підписано меморандум про співробітництво між ДП “Держзовнішінформ” та Держмитслужбою
Опубліковано 04.08.2021

ДПС проти повернення ставки ПДВ 20% на проміжну сировину

Державна податкова служба виступає проти скасування ставки ПДВ 14% на проміжну сировину, – на цьому під час Агроподаткового штабу при Мінагро 26 липня наголосив в.о. Голови ДПС Євген Олейніков.

«Прогнози щодо можливих ризиків не справдились. За час дії зниженої ставки ПДВ 14%  валовий збір податку знизився на 3-4 млрд грн в місяць. Однак сальдо залишилось на попередньому рівні. Тобто держава на проміжному етапі вилучила менше коштів з економіки. Це є виправданим інструментом для підтримки її подальшого розвитку, адже обігові кошти залишились в розпорядженні бізнесу. Пропозиція повернутися до 20% ставки ПДВ означає, що ми знову збільшуємо проміжне вилучення. Таке рішення не має економічної основи», – зазначив пан Олейніков.

ДПС  підтримує позицію аграрної спільноти та погоджується з тим, що ставка ПДВ 14% має працювати.

Євген Олейніков зауважив, що асортимент проміжної аграрної продукції, на яку діє знижена ставка ПДВ, слід розширити. Ця можливість буде розглядатись і надалі, аби зменшувати вилучення обігових коштів у бізнесу, який здійснює вирощування і постачання.

Асоціація виробників молока рекомендує молочно-товарним фермам продовжувати погоджувати ціни на молоко-сировину  без врахування ПДВ. Нагадуємо, це – світова практика, оскільки ціна з врахуванням ПДВ не відображає реальну цінову динаміку на ринку.

 

avm-ua.org