Великі ідеї для вашого бізнесу
вул. Загородня, 15
м. Київ, Україна, 03150
0 800 30-50-74

14 червня 2021 року підписано меморандум про співробітництво між ДП “Держзовнішінформ” та Держмитслужбою

14 червня 2021 року підписано меморандум про співробітництво між ДП “Держзовнішінформ” та Держмитслужбою
Опубліковано 04.08.2021

ДПС проти повернення ставки ПДВ 20% на проміжну сировину

Державна податкова служба виступає проти скасування ставки ПДВ 14% на проміжну сировину, – на цьому під час Агроподаткового штабу при Мінагро 26 липня наголосив в.о. Голови ДПС Євген Олейніков.

«Прогнози щодо можливих ризиків не справдились. За час дії зниженої ставки ПДВ 14%  валовий збір податку знизився на 3-4 млрд грн в місяць. Однак сальдо залишилось на попередньому рівні. Тобто держава на проміжному етапі вилучила менше коштів з економіки. Це є виправданим інструментом для підтримки її подальшого розвитку, адже обігові кошти залишились в розпорядженні бізнесу. Пропозиція повернутися до 20% ставки ПДВ означає, що ми знову збільшуємо проміжне вилучення. Таке рішення не має економічної основи», – зазначив пан Олейніков.

ДПС  підтримує позицію аграрної спільноти та погоджується з тим, що ставка ПДВ 14% має працювати.

Євген Олейніков зауважив, що асортимент проміжної аграрної продукції, на яку діє знижена ставка ПДВ, слід розширити. Ця можливість буде розглядатись і надалі, аби зменшувати вилучення обігових коштів у бізнесу, який здійснює вирощування і постачання.

Асоціація виробників молока рекомендує молочно-товарним фермам продовжувати погоджувати ціни на молоко-сировину  без врахування ПДВ. Нагадуємо, це – світова практика, оскільки ціна з врахуванням ПДВ не відображає реальну цінову динаміку на ринку.

 

avm-ua.org