Бізнес-плани для перспективного та стабільного бізнесу.               14 червня 2021 року підписано меморандум про співробітництво між ДП “Держзовнішінформ” та Держмитслужбою

Бізнес-плани для перспективного та стабільного бізнесу.               14 червня 2021 року підписано меморандум про співробітництво між ДП “Держзовнішінформ” та Держмитслужбою
Опубліковано 20.04.2016

ДЗІ буде поглиблювати інформаційно-аналітичну підтримку АПК

Проведення аграрної реформи в Україні із залученням досвіду європейських держав стало головною темою національної конференції «Як успішно впровадити аграрну реформу?», яка відбулася у Глухові Сумської області.

У її роботі взяли участь ряд провідних українських та закордонних фахівців, серед яких такі відомі імена як Жан-Жак Ерве, радник президента банку  Credit Agricole, президент Агропромислової палати Франції Крістоф Ілере (Christophe Hillairet), керівник Асоціації молодих аграріїв Франції Анж Луен (Ange Loing). Перед заповненим залом на сцену виходили губернатор Сумської області Микола Клочко, голова Сумської облради Семен Салатенко  та інші учасники та гості форуму.

Серед питань, які викликали жваве обговорення українських фахівців та їх іноземних колег були системи оренди та продажу землі сільськогосподарського  призначення, які існують в інших країнах, активізація кооперативного руху,  існуючі схеми кредитування сільгоспвиробників банками, а також розвиток виробництва органічної продукції.  

Учасники конференції наголошували, що для стабільного розвитку сільського господарства в Україні необхідні багаторічна стратегія розвитку, незалежна від політики та створення цивілізованого ринку землі.  Серед неодмінних умов також створення кооперативів сільгоспвиробників, які б вирішили багато питань, що існують на сьогоднішній день у сільській місцевості як у сфері економіки, так і у соціальній сфері.

У багатьох питаннях Україна може розраховувати на допомогу з-за кордону. «У США хочуть побачити прогрес у проведенні реформ. Інвестори є, і вони чекають на створення прозорих правил ведення бізнесу і завершення земельної реформи», — зазначив із цього приводу керівник дипломатичної місії США в Україні Джордж Кент.

«ДЗІ має намір поглиблювати інформаційно-аналітичну підтримку АПК,  – зазначив із цього приводу начальник відділу досліджень ринків агропромислового комплексу ДП «Держзовнішінформ» Антон Порембський. – І досвід європейських колег, інший  погляд на проблематику агропромислового комплексу надали нам нового бачення по цілому ряду питань у цій сфері».