Великі ідеї для вашого бізнесу
вул. Загородня, 15
м. Київ, Україна, 03150
0 800 30-50-74

Шановні клієнти, з 1 грудня 2020 року, експертні висновки ДП “Держзовнішінформ” видаються лише на бланках суворої звітності.

Шановні клієнти, з 1 грудня 2020 року, експертні висновки ДП “Держзовнішінформ” видаються лише на бланках суворої звітності.
Опубліковано 21.11.2019

Е-довіреності в Україні: як це працюватиме

В Уряді планують запустити електронні довіреності для боротьби із рейдерством.

Про це повідомляє міністр Кабінету Міністрів Дмитро Дубілет у Telegram.

Як це працюватиме: при оформленні довіреності, крім стандартного паперового бланку, громадянин також отримуватиме pdf-файл е-довіреності (на пошту, у мессенжер, на флешку) із накладеним електронним підписом нотаріуса.

На першому етапі впровадження електронні довіреності будуть лише у додаток до паперових.

Переваги е-довіреності:

зручність: замість того щоб передавати паперовий бланк довіреності поштою або їхати кудись, можна просто надіслати її кому потрібно, поштою або в мессенжері;

надійність: файли з е-підписами більш безпечні, а частина випадків рейдерства трапляються саме через підроблені бланки довіреностей.

Дубілет сподівається, що Мін’юст невдовзі ухвалить рішення про прийом системою лише електронних довіреностей, що стане ще одним кроком у боротьбі з рейдерством.

За словами міністра, для впровадження цього рішення вже все є.

Що робити, якщо вкрали документи

«У нотаріусів є е-підпис, вони і зараз можуть накладати його в пару кліків на будь-які файли. Треба лише змінити пару рядків у законах і підзаконці. Саме цим ми зараз з Мін’юстом та Нотаріальної палатою і займаємось. Як тільки закон буде прийнято, електронні довіреності мають запрацювати вже наступного дня», – заявив Дубілет.