Бізнес-плани для перспективного та стабільного бізнесу.               14 червня 2021 року підписано меморандум про співробітництво між ДП “Держзовнішінформ” та Держмитслужбою

Бізнес-плани для перспективного та стабільного бізнесу.               14 червня 2021 року підписано меморандум про співробітництво між ДП “Держзовнішінформ” та Держмитслужбою
Опубліковано 15.09.2022

«Економічний Рамштайн»: міністри торгівлі G7 зібралися в Німеччині, щоб допомогти Україні

Українська делегация на чілі с Першим віцепрем’єр-миністром — Міністром економіки України Юлиєю Свириденко бере участие в зіустрічі міністрів економіки и торгіві країн «Великобританії симки», що розпочалізня 14 весны.

Украина и українська экономика стали одной из головных тем под час нижнішней зстрічи, отже нижній саміт министерства торговли G7 вже встигли названи «экономічним Рамштайном».

«Ключевой результат зустрічі: ми знайшли повне розуміння країн G7 и Євросоюзу, що допомога України має бути зорієнтована не лише на вирішення оперативных завдань. А й ориентирована на відновлення, на створення новых ланцюгов постачан. Надзвичайно важная є стабильность, и довгостроковість підтримки. Питання зміцнення торговых марок з країнами «Великої симки» – это не лише питання допомоги нам. Это питание взагалі нової реальности в глобальном світі, в якому країни со спільними ценностями посилюють торгівлю між собою. А к тому же торговая коалиция на подтримку України буде расширяться», – зазначила Перший віцепрем’єр-министр — министр экономики України Юлия Свириденко.

Серед головних питань, що обговорювалися під час спільної зустрічі, – інвестиції в економіку України. Виступаючи з вітальним словом до присутніх, Перший віцепрем’єр-міністр — Міністр економіки України Юлія Свириденко акцентувала, що реалізація Плану відновлення України, презентованого на конференції в Лугано, потребує значних іноземних інвестицій.

Україна вже розпочала активну роботу з їх залучення, сформувавши пакет інвестиційних пропозицій на суму понад 400 мільярдів доларів. Презентована платформа для потенційних інвесторів Advantage Ukraine, яка включає понад 500 інвестиційних проектів та можливостей у 10 секторах економіки. Український Уряд також постійно працює над спрощенням законодавства щодо залучення іноземних інвестицій.

«Однак ключовим питанням для інвесторів залишається безпека інвестицій в Україну. Ми всі розуміємо: потужне інвестування бізнесу вимагає гарантій і страхування ризиків», – зазначила Перший віцепрем’єр-міністр — Міністр економіки України Юлія Свириденко.

Під час подальшої дискусії сторони чітко та прагматично проговорили  питання страхування інвестицій. Зокрема через створення нових фінансових продуктів в рамках Експортно-кредитного агентства.

Ще однією важливою темою зустрічі були питання пролонгації та розширення рішень, покликаних сприяти українському експорту та ухвалених урядами після початку повномасштабного вторгнення росії. Йдеться про скасування імпортних мит, спеціальних захисних мит у вигляді тарифної квоти, антидемпінгових мит, односторонніх преференцій в окремих сферах, ухвалених урядами країн-партнерів.

Міністри торгівлі G7 висловили розуміння, що обставини  вимагатимуть продовження дії тимчасових заходів, ухвалених раніше на підтримку України.

Велику увагу було приділено питанням санкцій. Підкресливши, що санкції — надзвичайно потужний і вагомий внесок у спільну перемогу, Юлія Свириденко закликала Захід посилювати санкційний тиск.

«Ми закликаємо посилити санкційний тиск на російську федерацію. Не торгуйте з тим, хто хоче воювати! Не купувати криваву нафту, не займатися бізнесом в росії, спонсоруючи війну. Ні в якому разі не підтримуйте терористів і вбивць!» – зазначила Перший віцепрем’єр-міністр — Міністр економіки України.

Заклик знайшов повне розуміння. Всі сторони наголосили на необхідності посилювати тиск, зокрема, в торгівельній сфері.

Окрім того, значна увага під час зустрічі була приділена розширенню логістичних коридорів до ЄС та створенню нових логістичних маршрутів. Як було зазначено, це є одним з головних напрямків Плану відновлення, реалізація якого має розпочатися якнайшвидше.

Віцепрезидент Єврокомісії, Європейський комісар із питань торгівлі Валдіс Домбровскіс під час свого виступу акцентував на важливості тез про довгострокову підтримку та євроінтеграцію України у внутрішній ринок ЄС, які оголосила Урсула фон дер Ляєн у своєму щорічному зверненні “Про становище Союзу”. За його словами, Україна та ЄС мають не лише розвивати торгівлю, а й робити подальші кроки на шляху до інтеграції.

В свою очередь Вицеканцлер Німеччини, Федеральный министр экономики и защиты климата ФРН Роберт Габек закликав присутніх креативно підходити до питання допомоги Україні и робити безпосредній вкладок в росвиток української экономіки. Як зазначив Роберт Габек, консолидация финансовой допомоги частного сектора, получение компании, как и би вже працювали в Украине – это те, кто він хоче специфически робити и заохочуватиме міністрів до цього.

 

www.me.gov.ua