Бізнес-плани для перспективного та стабільного бізнесу.               14 червня 2021 року підписано меморандум про співробітництво між ДП “Держзовнішінформ” та Держмитслужбою

Бізнес-плани для перспективного та стабільного бізнесу.               14 червня 2021 року підписано меморандум про співробітництво між ДП “Держзовнішінформ” та Держмитслужбою
Опубліковано 27.10.2022

В Україні дешевшають овочі та фрукти

В Україні подешевшали картопля, капуста, столовий буряк та яблука. Зокрема, роздрібна ціна картоплі для споживача становить 9-12 гривень за кілограм, очікується зниження ціни до 7-9 грн за кілограм.

Про це заявив завідувач сектору овочівництва та картоплярства управління землеробства та рослинництва Департаменту аграрного розвитку Мінагрополітики Сергій Гвоздь, пише пресслужба відомства.

Зазначається, що вже зібрано 11 937,61 тис. тонн картоплі всіма категоріями господарств, що становить 73% до орієнтованого прогнозованого валу в розмірі 16 552,8 тис. тонн.

«Ми спостерігаємо суттєве зниження ціни на картоплю. Адже закінчується збирання урожаю. Цього року засаджені площі зменшились на 36% порівняно з минулим. Але з урахуванням норм споживання, у нас достатня кількість цього продукту, яка повністю задовольняє внутрішнє споживання та продовольчу безпеку. Дефіциту картоплі не буде», — зазначив Сергій Гвоздь.

Потреби імпортувати картоплю не буде, хіба що насіннєву, продовжує експерт. Адже з початком війни значно зросла вартість логістики. Україна вже відмовилася від імпорту білоруської та російської картоплі, що стимулюватиме продаж українського продукту на внутрішньому ринку.

За словами Сергія Гвоздя, також спостерігається зменшення ціни на такі овочі: капуста — на 12,2% (до 17,34 грн/кг), буряк — на 5,0% (до 17,77 грн/кг), картопля —  на 3,8% (до 10,78 грн/кг). Також на 6,4% (до 15,00 грн/кг) подешевшали яблука

Нагадаємо, що європейські овочівники попереджають про нестачу продуктів в ЄС через енергетичну кризу

 

https://latifundist.com/