Бізнес-плани для перспективного та стабільного бізнесу.               14 червня 2021 року підписано меморандум про співробітництво між ДП “Держзовнішінформ” та Держмитслужбою

Бізнес-плани для перспективного та стабільного бізнесу.               14 червня 2021 року підписано меморандум про співробітництво між ДП “Держзовнішінформ” та Держмитслужбою
Опубліковано 15.07.2022

Експорт українських яєць скоротився на 42%

Експорт яєць українських агровиробників у першому півріччі 2022 року скоротився на 42%, у порівнянні із аналогічним періодом 2021 року – до 228 млн штук. Про це повідомляє сайт  асоціації «Союз птахівників України».

Як зазначається, що скорочення обсягів експорту яєць пов’язане з воєнною агресією РФ в Україні, а також зменшенням їхнього виробництва внаслідок тимчасової окупації частини території країни та руйнування росіянами птахівницьких підприємств.

На експорт яєць негативно вплинуло блокування українських морських портів військами рф та подорожчання логістики.

За даними асоціації, найбільшими імпортерами українських яєць у першому півріччі 2022 року є країни ЄС, Сінгапур, ОАЕ та Ізраїль.

Як повідомили в асоціації з посиланням на Міністерство аграрної політики та продовольства, активи у тваринницькій галузі України з початку воєнного вторгнення росії та до середини травня скоротилися на 10-15% — переважно за рахунок тимчасової окупації частини українських виробничих потужностей країною-агресором.

За даними Людмили Денісової, на той час уповноваженої Верховною Радою з прав людини, у квітні близько 4 млн курей загинуло на птахофабриці «Чорнобаївська» агрохолдингу «Укрлендфармінг» поблизу окупованого с. Чорнобаївка Херсонської області. російські окупанти знеструмили та обікрали птахофабрику, яка є одним із найбільших та найсучасніших підприємств Європи з виробництва курячих яєць, та винесли майже всю техніку та особисте майно співробітників.

 

agropolit.com