Бізнес-плани для перспективного та стабільного бізнесу.               14 червня 2021 року підписано меморандум про співробітництво між ДП “Держзовнішінформ” та Держмитслужбою

Бізнес-плани для перспективного та стабільного бізнесу.               14 червня 2021 року підписано меморандум про співробітництво між ДП “Держзовнішінформ” та Держмитслужбою
Опубліковано 13.05.2022

EUROFER очікує спаду металоспоживання в ЄС на 1,9%

Причини коригування прогнозу – війна в Україні, зростання цін на енергоносії та розрив ланцюжків поставок

Асоціація EUROFER скоригувала свій прогноз споживання металопродукції у Євросоюзі у 2022 році. У порівнянні з лютневим прогнозом та очікуванням зростання регіонального металоспоживання на 3,2%, тепер асоціація очікує спаду на 1,9%. Про це йдеться у повідомленні EUROFER.

Агресія РФ проти України призвела до серйозних негативних наслідків в економіці через зростання цін на енергоносії та розрив ланцюжків поставок. При цьому ситуація залишається дуже непередбачуваною та залежатиме від розвитку подій у найближчі місяці.

«Швидке погіршення глобальної ситуації після вторгнення Росії в Україну ще більше погіршило перспективи сталеливарної промисловості. У результаті очікується, що зростання виробництва скоротиться вдвічі у 2022 році (+2% у порівнянні з лютневим прогнозом у +4%) та залишиться скромним у 2023 році (+2,3%)», – йдеться у повідомленні.

За очікуваннями EUROFER, найбільший спад відбудеться у секторі виробництва побутової техніки, де випуск у 2022 році скоротиться на 3,3% в порівнянні з 2021 роком. Асоціація прогнозує зростання на 2,3% у будівельній галузі та відновлення попиту в автопромі на 4,9% в порівнянні з минулим роком.

Основними ризиками асоціація вважає можливість рецесії або стагфляції через загострення енергокризи та дефіциту сировини. Також серйозним негативним фактором є проблеми із логістикою. За даними EUROFER, окремі європейські меткомпанії вже зіткнулися з перебоями з поставками запчастин для обладнання через розрив зв’язків з РФ та коронавірусних обмежень у Китаї.

«У нинішніх умовах, на тлі загострення енергетичної кризи та нестачі сировини не можна виключати нову рецесію чи сценарій стагфляції», – констатував Аксель Еггерт, генеральний директор EUROFER.

Як повідомляв раніше GMK Center, у лютому EUROFER знизила прогноз зростання видимого споживання сталі у ЄС 2022 року до 3,2% проти 2021 роком – до 154 млн т.

Нагадаємо, що раніше асоціація закликала Єврокомісію скоротити щорічне збільшення обсягу квот на імпорт сталі до ЄС – з 3% до 1%.

 

 

gmk.center