Великі ідеї для вашого бізнесу
вул. Загородня, 15
м. Київ, Україна, 03150
0 800 30-50-74

Шановні клієнти, з 1 грудня 2020 року, експертні висновки ДП “Держзовнішінформ” видаються лише на бланках суворої звітності.

Шановні клієнти, з 1 грудня 2020 року, експертні висновки ДП “Держзовнішінформ” видаються лише на бланках суворої звітності.
Опубліковано 25.02.2021

Фахівці Держгеокадастру провели онлайн-зустріч із представниками Державної земельної служби Латвії

24 лютого 2021 року відбулася онлайн-зустріч представників Держгеокадастру із експертами Державної земельної служби Латвії щодо налагодження співробітництва у сфері земельних відносин та започаткування двосторонньої співпраці.

Зустріч була присвячена обговоренню актуальних питань у сфері земельних відносин, землеустрою та Державного земельного кадастру. Представники обох сторін презентували основні функції та завдання, покладені на служби, і пріоритетні напрями діяльності.

Також під час зустрічі було обговорено питання обміну досвідом у сфері проведення та оновлення масової оцінки, зокрема щодо використання ринкових даних під час оподаткування земель та визначення розміру орендної плати за земельні ділянки, механізмів переходу від «нормативної» оцінки до ринкової, необхідності/доцільності державної підтримки місцевих бюджетів під час перехідного періоду, створення системи моніторингу ринку земель та сучасних інформаційних систем стосовно оприлюднення результатів такого моніторингу.

Особливу увагу було приділено основним етапам земельної реформи у Латвійській Республіці та викликам, які постали під час її проведення.

Презентований латвійськими колегами досвід є особливо важливим для Держгеокадастру, враховуючи актуальність проведення земельної реформи в Україні.

Наприкінці зустрічі учасники домовилися про подальшу співпрацю та обмін досвідом і кращими практиками.

Латвійський досвід у заповненні даними Державного земельного кадастру (100% заповненість) є дуже цінним для України, відтак встановлення двостороннього співробітництва — це реальний шанс для нашої держави наблизитися до європейських стандартів у сфері земельних відносин.

Джерело: Урядовий портал.