Великі ідеї для вашого бізнесу
вул. Загородня, 15
м. Київ, Україна, 03150
0 800 30-50-74

14 червня 2021 року підписано меморандум про співробітництво між ДП “Держзовнішінформ” та Держмитслужбою

14 червня 2021 року підписано меморандум про співробітництво між ДП “Держзовнішінформ” та Держмитслужбою
Опубліковано 09.12.2019

ФАО оголосила 2020 Міжнародним роком охорони здоров’я рослин

Продовольча і сільськогосподарська організація (ФАО) офіційно оголосила про проведення Організацією Об’єднаних Націй у 2020 році Міжнародного року охорони здоров’я рослин (МРОЗР), покликаного привернути загальну увагу у світі до того, як охорона здоров’я рослин допоможе покласти край голоду, скоротити злидні, захистити навколишнє середовище і прискорити економічний розвиток. Про це повідомляє ФАО

Рослини складають до 80% споживаної нами їжі, і виробляють 98% кисню, яким ми дихаємо. І в той же час вони піддаються постійній і все більш серйозній загрозі з боку шкідників та хвороб.

Щорічно до 40% всіх продовольчих культур у світі гинуть через шкідників і хвороб. У результаті загальний обсяг збитків у торгівлі с/г продукцією становить понад $ 220 млрд на рік, мільйони людей стикаються із загрозою голоду, а сільське господарство — основне джерело доходу малозабезпечених сільських громад — терпить серйозні збитки.

Ось чому заходи й дії, спрямовані на сприяння здоров’ю рослин, так важливі для досягнення цілей в галузі сталого розвитку.

Зміна клімату і діяльність людини впливають на екосистеми, знижуючи біорізноманіття та створюють сприятливі для шкідників умови. У той же час міжнародні подорожі і торгівля за останні десятиліття потроїлися в обсязі і дають можливість шкідникам і хворобам швидко поширюватися по світу, завдаючи величезної шкоди місцевим рослинам і довкіллю.

Захист рослин від шкідників і хвороб з економічної точки зору набагато ефективніше, ніж усунення наслідків повномасштабних надзвичайних ситуацій, пов’язаних зі здоров’ям рослин. Нерідко шкідників і хвороби рослин після того, як вони адаптувалися, викорінити неможливо, а на боротьбу з ними йде багато часу й коштів.

«У цей міжнародний рік і протягом усього Десятиліття дій по досягненню Цілей в галузі сталого розвитку будемо направляти всі необхідні ресурси і зміцнювати свою рішучість захищати здоров’я рослин. Будемо діяти заради людей і планети», — заявив Генеральний секретар ООН Антоніу Гутерріш у зверненні, яке було зачитано на заході.

На сайті МРОЗР пропонуються корисні поради, як нам усім убезпечити здоров’я рослин.