Великі ідеї для вашого бізнесу
вул. Загородня, 15
м. Київ, Україна, 03150
0 800 30-50-74

Шановні клієнти, з 1 грудня 2020 року, експертні висновки ДП “Держзовнішінформ” видаються лише на бланках суворої звітності.

Шановні клієнти, з 1 грудня 2020 року, експертні висновки ДП “Держзовнішінформ” видаються лише на бланках суворої звітності.
Опубліковано 19.09.2019

Фермери зможуть отримати кредит на купівлю землі під 5% річних

У Міністерстві фінансів України очікує, що після запуску ринку землі 1 жовтня 2020 року фермери зможуть брати кредити на купівлю земельних паїв під 5% річних.

Про це повідомила міністерка фінансів України Оксана Маркарова під час зустріч з аграріями 19 вересня, передає Hromadske.ua

«Для того, щоб ви знали, що ви можете піти в будь-який банк, який є учасником цієї програми (урядової програми здешевлення кредитів фермерам на купівлю землі — ред.), і, якщо ваші документи відповідають (вимогам), то для вас цей кредит буде здешевлений, тому що держава витратить державні кошти для того, щоб для вас ставка буле не 20% як зараз, не 10-11%, як ми сподіваємось здешевити ринковим способом через рік, а була менше 5%», — заявила Маркарова.

Так, Маркарова презентувала урядову програму, в межах якої пропонується компенсовувати відсотки за банківськими кредитами для малих фермерів на купівлю землі після запровадження ринку та скасування мораторію на продаж землі.

На цю програму у 2020 році передбачили 4,4 млрд грн.

19 вересня прем’єр-міністр України Олексій Гончарук заявив, що ринок землі в Україні запрацює 1 жовтня 2019 року.

Раніше в уряді повідомили, що дозволять іноземним компаніям продавати та купувати земельні паї. Водночас для цього цим компаніям треба створити юридичну особу в Україні.