Великі ідеї для вашого бізнесу
вул. Загородня, 15
м. Київ, Україна, 03150
0 800 30-50-74

14 червня 2021 року підписано меморандум про співробітництво між ДП “Держзовнішінформ” та Держмитслужбою

14 червня 2021 року підписано меморандум про співробітництво між ДП “Держзовнішінформ” та Держмитслужбою
Опубліковано 17.08.2021

Fitch підтвердив рейтинги українських держбанків на рівні “B” і поліпшив їх прогноз до позитивного

Міжнародне рейтингове агентство Fitch Ratings змінило прогноз державних ПриватБанку, Ощадбанку, Укрексімбанку та Укргазбанку зі “стабільного” на “позитивний” і підтвердило на рівні “B” їх довгострокові рейтинги дефолту емітента (РДЕ) в іноземній і національній валюті.

Як зазначено в повідомленні агентства в понеділок, Fitch також підтвердив рейтинг дефолту емітента ПроКредит Банку на рівні “B+” і поліпшив його прогноз зі “стабільного” на “позитивний”.

Згідно з повідомленням, ця оцінка також враховує 100% -ву державну власність банків (95% для Укргазбанку), системне значення (більше для ПриватБанку і Ощадбанку, враховуючи їх 32% і 18% ринкових часток у депозитах фізосіб відповідно до кінця першого півріччя).

Також ураховується рекордна підтримка капіталу, надана Ощадбанку і Укрексімбанку та підтримка акціонерного капіталу ПриватБанку після націоналізації.

Fitch зазначив, що приналежність ПриватБанку державі не має стратегічного значення і можлива його приватизація не призведе до послаблення стимулу для уряду надавати йому підтримку за рахунок високої системної значущості фінустанови.

Аналітики також зазначають, що можливості влади надавати підтримку, особливо в іноземній валюті, обмежені, про що свідчить рівень суверенного рейтингу країни (B).

 

ua.interfax.com.ua