Бізнес-плани для перспективного та стабільного бізнесу.               14 червня 2021 року підписано меморандум про співробітництво між ДП “Держзовнішінформ” та Держмитслужбою

Бізнес-плани для перспективного та стабільного бізнесу.               14 червня 2021 року підписано меморандум про співробітництво між ДП “Держзовнішінформ” та Держмитслужбою
Опубліковано 15.06.2022

Fitch знизило прогноз зростання світового ВВП у 2022 році до 2,9%

У березні агентство прогнозувало зростання глобальної економіки на 3,5%

Міжнародне рейтингове агентство Fitch Ratings погіршило прогноз зростання світової економіки за підсумками 2022 року до 2,9% з 3,5%, що очікувалися в березні. Про це повідомив «Інтерфакс-Україна».

Основним чинником зниження прогнозу є посилення інфляції. Найбільш суттєво було переглянуто оцінку зростання ВВП Китаю – до 3,7% з 4,8%. Підйом економіки США за підсумками року очікується на рівні 2,9% в порівнянні з 3,5%, прогнозованими раніше, а єврозони – на 2,6% (3%).

Крім того, агентство погіршило прогноз зростання світового ВВП у 2023 році до 2,7% з очікуваних у березні 2,8%.

«Глобальний інфляційний тиск продовжує посилюватися з дедалі більш несприятливими наслідками для перспектив економічного зростання. Нещодавні локдауни в Китаї посилюють тиск на глобальні виробничі ланцюжки поставок. Перебої з поставками енергоносіїв та продовольства через війну між Росією та Україною значно більше впливають на європейську інфляцію, ніж очікувалося», – наголошується в Global Economic Outlook (GEO).

Очікується різке підвищення інфляційного тиску в США, Великій Британії, а також в Європі у другому півріччі поточного року.

ВВП Китаю у другому кварталі знизиться через пандемію, а швидкого відновлення показників не очікується. Економіка США покаже короткострокове зростання, але зростання сповільниться з середини 2023 року через більш агресивне посилення грошово-кредитної політики (ГКП).

Fitch прогнозує падіння темпів зростання економіки США до 1,5% у 2023 році та 1,3% у 2024 році. Історичний досвід свідчить про значний ризик рецесії США після різкого посилення ГКП.

«Інфляційні проблеми стали настільки очевидними, що центральні банки змушені реагувати, відмовляючись від попередніх намірів та прогнозів. Ризик укорінення інфляції дуже великий, щоб його ігнорувати», – зазначив головний економіст Fitch Брайан Коултон.

Нагадаємо, раніше ООН знизила прогноз зростання світової економіки у 2022 році до 3,1% з 4%, що передбачалися в січні, переважно через військову агресію РФ проти України. У 2023 році прогнозується зростання глобального ВВП на 3,1% проти очікуваних раніше 3,5%.

Глобальна інфляція, на думку організації, сягне 6,7%, що більш ніж удвічі перевищує середній показник у період 2010-2020 рр., що становив 2,9%.

 

gmk.center