Великі ідеї для вашого бізнесу
вул. Загородня, 15
м. Київ, Україна, 03150
0 800 30-50-74

14 червня 2021 року підписано меморандум про співробітництво між ДП “Держзовнішінформ” та Держмитслужбою

14 червня 2021 року підписано меморандум про співробітництво між ДП “Держзовнішінформ” та Держмитслужбою
Опубліковано 23.10.2015

Форум «Україна і світ. Новий діалог» – держава підтримає експортерів

Держава готова надати реальну підтримку українським експортерам. Про це йшлося 20 і 21 жовтня 2 015 в Одесі на II Міжнародному економічному форумі «Україна і світ. Новий діалог», організованому ДП «Держзовнішінформ» та рекламно-інформаційне агентство «МедиаКомпас Україна».

Необхідність державної підтримки експорту стала однією з ключових тем форуму. Так, посол з особливих доручень Управління економічного співробітництва Міністерства закордонних справ України Олександр Данилейко, відзначив важливість дипломатичної та інформаційної підтримки експортерів. За його словами, на сьогодні таке сприяння бізнесу здійснюється в рамках роботи Ради Експортерів та інвесторів при МЗС України. Оперативне інформування вітчизняних компаній про нові можливості ведення бізнесу за кордоном, диппідтримка, вирішення конкретних проблем українського бізнесу – всім цим в даний час займаються українські дипломати у форматі роботи Ради експортерів.

Про програми фінансової та нефінансової підтримки, а також розвитку експорту в Україні повідомила на Форумі «Україна і світ. Новий діалог» заступник начальника управління розвитку експорту – начальник відділу розвитку експорту Міністерства економічного розвитку і торгівлі України Марина Сидоренко. Зокрема, про створення експортно-кредитного агентства (ЕКА), створенні та діяльність торговельних представництв України, діяльності Ради експортерів з просування експорту, активізації роботи з торговими партнерами.

Законопроект щодо створення експортно-кредитного агентства закінчує сьогодні розробляти Міністерство економічного розвитку і торгівлі України. За словами Марини Сидоренко, робота такого агентства дасть можливість отримувати українським експортерам гарантії і страхування експортних операцій.

Для сприяння експортерам, Мінекономрозвитку планує відкрити 7 торговельних представництв України за кордоном вже цього року (у Брюсселі, Китаї, США, Німеччини, Франції, Женеві і на Середньому Сході) і ще 13 – у наступному.

Про готовність фінансово підтримати експортерів заявив представник генерального партнера Форуму «Україна і світ. Новий діалог» – головний радник голови правління АТ «Укрексімбанк» Борис Соболєв. За його словами, державний Укрексімбанк готовий активно допомагати як з торговим фінансуванням, там і з кредитуванням. Зокрема, як повідомив Максим Марущак, заступник начальника управління корпоративного бізнесу АТ «Укрексімбанк», для забезпечення ефективної зовнішньоекономічної діяльності українських експортерів банк сьогодні пропонує послуги торговельного фінансування з використанням різноманітного інструментарію: документарних експортних/імпортних акредитивів, документарне інкасо, всіх видів банківських гарантій, а також складних продуктів фінансування експортних та імпортних контрактів, що структуруються індивідуально, залежно від умов кожного окремого контракту.

Своє сприяння в кредитування експорту та обслуговування експортних операцій запропонував також учасникам форуму представник фінансового партнера заходу – заступник голови правління Universal Bank Роман Гороховських. Індивідуальні консультації з питань зовнішньоекономічних операцій та спеціальні умови купівлі-продажу валюти – це ті переваги, які отримують експортери-клієнти Universal Bank.

Юридичний партнер форуму, керуючий партнер Адвокатського об'єднання «Лавринович і партнери» Максим Лавринович описав конкретні проблеми ведення зовнішньоторговельного бізнесу, що лежать у правовій площині. Це і необхідність гармонізації українського та європейського законодавства, і нормативне закріплення механізмів підтримки експортерів (зокрема, надання державою гарантій за кредитами експортерам), і актуальність реформування процедурних аспектів здійснення бізнесу.

Досвідом ефективного застосування практичних інструментів у зовнішньоекономічній діяльності, включаючи оподаткування в міжнародній торгівлі, фінансову звітність, юридичні аспекти ведення експорту, поділилися експерти PricewaterhouseCoopers, ICF Legal Service, «Моор Стівенс Юкрейн Лімітед» та інші.

ДОВІДКА

Міжнародний економічний форум – одне з ключових заходів у сфері зовнішньої торгівлі в Україні, який щорічно об'єднує представників влади, вітчизняний та іноземний бізнес для обговорення перспектив розвитку української зовнішньої торгівлі, регуляторної політики щодо активізації зовнішньої економічної діяльності. У 2015 році участь у форумі брали понад 100 учасників з України та країн причорноморського басейну (Болгарії, Грузії, Молдови, Румунії, Туреччини та інших країн).

Організатором виступили ДП «Держзовнішінформ» та рекламно-інформаційне агентство «МедиаКомпас Україна».

Організаційну підтримку заходу надали МЗС України, Мінекономрозвитку, Одеська ОДА.

Генеральний партнер – АТ «Укрексімбанк», фінансовим партнером виступає Universal Bank, юридичним партнером – Адвокатське об'єднання «Лавринович і Партнери».

Генеральний новинний партнер – інформаційне агентство «Інтерфакс-Україна», генеральний телевізійний партнер  — "Перший деловий", генеральним медіа-партнером – Ділова газета БІЗНЕС «Бухгалтерія», офіційний друкований партнер – Ділова газета «Україна Бізнес Ревю», діловий інформаційно-новинний портал «Дело.ua», інформаційний портал «DSNEWS.UA», діловий тижневик «Деловая Столица» та інформаційне агентство «Українські Новини».