Обери досвід - захисти бізнес!
вул. Загородня, 15
м. Київ, Україна, 03150
0 800 30-50-74
Опубліковано 30.07.2014

Фуражна пшениця подешевшала

Збільшення темпів збору ранніх зернових та жваве надходження на ринок зерна нового врожаю сприяло обваленню цін майже в усіх регіонах. Найбільш сильно подешевшала фуражна пшениця, тоді як темпи падіння цін на продовольчу пшеницю були невеликими.

Основна підтримка ринку високоякісної пшениці надходить від наявності у трейдерів  контрактів з негайним відвантаженням. Більшість експортно-орієнтованих компаній законтрактували на зовнішньому ринку по форварду продовольчу пшеницю, а коли почали закупляти реальний товар на внутрішньому ринку, то виявилось, що її пропозиція не така вже і велика. Справа в тому, що в поточному році частка фуражної пшениці в загальному врожаї  значно зросла.

В попередніх сезонах погодні умови сприяли збору більшого обсягу високоякісної пшениці. В поточному році тепла погода в зимовий період призвела до збільшення розвитку клопа-черепашки, и як наслідку, значні площі посівів були пошкоджені даним шкідником. Крім того дощова погода в червні-липні призвела до значного «вимивання» клейковини з пшениці. Як наслідок вищевказаних факторів, на ринку з’явилась велика пропозиція  низькоякісної пшениці при невисокому попиті на неї.