Бізнес-плани для перспективного та стабільного бізнесу.               14 червня 2021 року підписано меморандум про співробітництво між ДП “Держзовнішінформ” та Держмитслужбою

Бізнес-плани для перспективного та стабільного бізнесу.               14 червня 2021 року підписано меморандум про співробітництво між ДП “Держзовнішінформ” та Держмитслужбою
Опубліковано 03.11.2021

Глобальна енергетична криза збільшує світові ціни на цукор

Глобальна енергетична криза підняла ціни на цукор. Найбільші експортери почали переробляти цукрову тростину на біопаливо для автомобілів, а виробництво та постачання цукру на ринок скоротилися.

Енергетична криза призвела до різкого зростання цін на ринку цукру, оскільки провідні світові експортери стали активніше переробляти цукрову тростину на біопаливо (етанол), пише Bloomberg. У результаті світові ціни на цукор досягли чотирирічного максимуму.

1 жовтня на біржі ICE у Лондоні контракти на білий цукор подорожчали на 1,2%, з початку року ціни на цукор зросли на 22%, підрахували експерти Bloomberg. Водночас, вартість ф’ючерсних контрактів на цукор-сирець у Нью-Йорку зросла на 1,1%. Різке зростання цін на цукор почалося в серпні, коли стало зрозуміло, що через заморозки в Бразилії, яка є найбільшим виробником та експортером цукру, виробництво та постачання сировини на світовий ринок скоротяться.

Крім погодних аномалій у Бразилії, на ринок вплинув дефіцит енергоносіїв у країні та підвищення цін на паливо. Зокрема, імпорт бензину до Бразилії зріс більше ніж удесятеро у третьому кварталі року, повідомила державна енергетична компанія Petrobras.

Через енергетичну кризу ціни на паливо в Бразилії зросли, що підвищило попит на етанол, який використовується в автомобілях у вигляді суміші з бензином або дизельним паливом. В результаті виробники стали переробляти більше цукрової тростини на біопаливо. «Ринок етанолу в Бразилії та міжнародний ринок цукру борються за бразильську тростину», — розповів керівник американського дослідження продуктів харчування та агробізнесу Rabobank Енді Дафф.

Другий найбільший світовий експортер цукру — Індія — планує збільшити використання етанолу і досягти того, щоб він склав 20% паливних сумішей для автомобілів у країні до 2025 року. За заявою Асоціації виробників цукру Індії, ця стратегія може призвести до падіння виробництва рафінованого цукру в країні вже наступного року.

За підрахунками міжнародної компанії з торгівлі сировинними товарами Engelhart Commodities Trading Partners, у 2022/2023 МР експорт індійського цукру може впасти більше ніж удвічі, порівняно з експортом 6 млн тонн цього року.

Два найбільші гравці на ринку цукру — Бразилія та Індія — будуть змушені виробляти більше етанолу з цукрової тростини в наступні 12 місяців через підвищення цін на пальне, що сприятиме подальшому зростанню цін на цукор, прогнозує аналітик Group Sopex Джон Стенсфілд.

 

ukrsugar.com