Бізнес-плани для перспективного та стабільного бізнесу.               14 червня 2021 року підписано меморандум про співробітництво між ДП “Держзовнішінформ” та Держмитслужбою

Бізнес-плани для перспективного та стабільного бізнесу.               14 червня 2021 року підписано меморандум про співробітництво між ДП “Держзовнішінформ” та Держмитслужбою
Опубліковано 20.10.2022

Глобальний попит на сталь у 2022 році знизиться на 2,3% – WorldSteel

У 2023 році очікується зростання споживання сталі на 1% – до 1,814 млрд тонн

У 2022 році світове споживання сталі впаде на 2,3% у порівнянні з 2021-м – до 1,796 млрд тонн. Таку оцінку в своєму короткостроковому прогнозі дала Всесвітня асоціація виробників сталі WorldSteel (WSA).

Очікується, що у 2023-му попит на сталь трохи підвищиться завдяки інфраструктурній галузі – 1,0%,  до 1,814 млрд ​​тонн.

«На світову економіку впливають постійна інфляція, жорсткість монетарної політики США, економічне сповільнення в Китаї та наслідки вторгнення Росії в Україну. Високі ціни на енергоносії, зростання процентних ставок і падіння довіри призвели до сповільнення діяльності секторів виробництва сталі. У результаті наш поточний прогноз щодо зростання світового попиту на сталь було переглянуто в бік зниження в порівнянні з попереднім», – зауважив Максимо Ведоя, гендиректор Ternium і голова комітету з питань економіки Worldsteel.

За його словами, перспектива на 2023 рік залежить від посилення грошово-кредитної політики та здатності центробанків стримувати інфляційні очікування. Зокрема, щодо ЄС є ризики погіршення через високу інфляцію та енергокризу, посилену війною в Україні.

Китай. Китайський попит у 2022-му, ймовірно, впаде на 4%. За перші 8 місяців 2022 року він скоротився на 6,6% через неодноразові локдауни. Інвестиції в китайську нерухомість уповільнилися до найнижчого рівня за 30 років, усі основні індикатори ринку є негативними. У Китаї вперше у його сучасній історії зменшилась площа об’єктів, що будуються. Інвестиції в інфраструктуру відновлюються завдяки заходам уряду, і вони забезпечать певну підтримку попиту на сталь наприкінці 2022-го й у 2023 році.

WorldSteel очікує, що попит у КНР у 2023-му залишиться незмінним, якщо карантинні заходи будуть послаблені у другій половині поточного року та якщо впровадять невеликі заохочувальні заходи. Додаткові ризики створює сповільнення світової економіки.

Розвинені економіки. Worldsteel очікує, що попит на сталь з боку розвинутих економік у 2022-му знизиться на 1,7% у порівнянні із попереднім роком і незначно – на 0,2% – зросте у 2023-му.

Стійка інфляція у Європі та вузькі місця з боку пропозиції посилились через війну в Україні. Настрої на ринку погіршуються, а промислова діяльність прямує в бік спаду, оскільки високі ціни на енергоносії змушують зупиняти заводи.

Як зауважує асоціація, оскільки негайного покращення ситуації з постачанням газу не очікується, попит на сталь у ЄС у 2023-му продовжить скорочуватися зі значним ризиком зниження у разі суворої зими або подальших перебоїв з електропостачанням. Окрім того, на європейський ринок може впливати ситуація в Китаї.

США. Прогноз щодо Сполучених Штатів також переглянули у бік зниження, але меншою мірою. Очікується, що автомобільний сектор країни збереже позитивну динаміку завдяки відкладеному попиту та покращеній логістиці ланцюга постачань. Новий закон США про інфраструктуру може стимулювати інвестиції та підтримувати споживання сталі. У США у 2022-му прогнозується зростання попиту на 2,1%.

Японія та Південна Корея. Завдяки підтримці секторів нежитлового будівництва та машинобудування попит на сталь у Японії продовжить помірне відновлення у 2022-му, у 2023-му його підтримає зростання в автомобільній промисловості з пом’якшенням обмежень у ланцюзі постачаннь. Для Південної Кореї прогноз на поточний рік погіршився через скорочення інвестицій та будівництва. Відновлення у 2023-му відбуватиметься шляхом усунення вузьких місць у ланцюжку постачання автомобілів і покращення перспектив доставлення та будівництва суден.

Економіки, що розвиваються. WorldSteel прогнозує зростання попиту на сталь в Індії на рівні 6,1% у поточному році та на 6,7% – у наступному, у країнах АСЕАН – на 5,8% у 2022-му і на 6% у 2023-му.

Росія. За прогнозами на початку повномасштабного вторгнення рф в Україну очікувалося, що в росії попит на сталь у 2022-му скоротиться на 20% у порівнянні із попереднім роком. Проте високі ціни на нафту та заходи держпідтримки будівництва призвели до перегляду прогнозу – наразі йдеться про те, що він знизиться на 6%, проте у 2023-му – на 10%, оскільки посиляться санкції.

Україна. Попит на сталь в охопленій війною Україні скоротився більш ніж на 50% у 2022-му у порівнянні із попереднім роком, але очікується його часткове посилення у 2023-му завдяки відновлювальним роботам.

Туреччина. У Південній і Центральній Америці, а також у Туреччині спостерігалося значне уповільнення попиту на сталь, особливо в будівельному секторі. На будівництво вплинули висока інфляція та зростання процентних ставок. Але є позитивні ознаки щодо прогнозів на 2023 рік: очікується, що споживання сталі у Туреччині зросте на 4% у порівнянні з 2022-м.

У квітні 2022 року WSA у своєму короткостроковому прогнозі очікувала зростання світового споживання сталі на 0,4% у 2022 році в порівнянні з 2021-м – до 1,840 млрд тонн.  Очікувалося, що 2023 року темпи зростання світового споживання сталі прискоряться до 2,2% у порівнянні з попереднім роком – до 1,881 млрд тонн.

 

gmk.center