Бізнес-плани для перспективного та стабільного бізнесу.               14 червня 2021 року підписано меморандум про співробітництво між ДП “Держзовнішінформ” та Держмитслужбою

Бізнес-плани для перспективного та стабільного бізнесу.               14 червня 2021 року підписано меморандум про співробітництво між ДП “Держзовнішінформ” та Держмитслужбою
Опубліковано 13.04.2021

Group DF за 3 місяці скоротила випуск ільменітового концентрату на 11,9%

У першому кварталі 2021 року два гірничодобувних комбінати Group DF – «Валки-Ільменіт» і Міжрічинський ГЗК – скоротили випуск ільменітового концентрату на 11,9% порівняно з аналогічним періодом 2020 року – до 31 тис. тонн.

Про це GMK Center повідомила прес-служба Group DF.

«Виробничі плани повністю виконані, всі поставки продукції здійснені відповідно до укладених контрактів. Скорочення обсягів виробництва відбулося через зміну ринкової кон’юнктури – глобального зниження попиту на титанову продукцію», – зазначив Сергій Косенко, голова компаній «Валки-Ільменіт» і «Міжрічинський ГЗК».

У першому кварталі середня заробітна плата на підприємствах зросла на 13,5% – до 14,6 тис. грн. Також зросла сума податків і зборів, сплачених до бюджету, – на 10,4%, до 27,7 млн грн.

«Наші аналітики очікують відновлення попиту на титанову продукцію на докризовому рівні лише від середини 2022 року. Це оптимістичний сценарій. Зараз, коли на глобальному ринку триває значне просідання, наше завдання підготуватися до зростання в майбутньому. Тому ми активно оновлюємо техніку й почали здійснення гірничо-підготовчих робіт для переходу на нові ділянки видобутку», – наголосив Сергій Косенко.

Відзначається, що Group DF веде будівництво ще двох ГЗК – Стремигородського ГЗК (Житомирська область) і Мотронівського ГЗК (Дніпропетровська область).

У проєкт «Мотронівський ГЗК» уже вклали близько $150 млн. Проєктні потужності підприємства оцінюють у 120 тис. тонн ільменітового концентрату, 14 тис. тонн цирконієвого і 20 тис. тонн рутилового.

Інвестиції у «Стремигородський ГЗК перевищують 100 млн грн. Проєктна потужність комбінату становить близько 500 тис. т/рік ільменітового концентрату і 150-200 тис. т/рік апатитового.

За підсумками 2020 року Group DF очікувала скорочення випуску ільменітового концентрату на 20% – до 120 тис. тонн.

У 2019 році титанові ГЗК Group DF збільшили видобуток ільменітової руди на 13,7% – до 3,2 млн куб. м, випуск ільменітового концентрату зріс на 7,2% – до 150 тис. тонн.

Нагадаємо, що на початку листопада 2020 року була представлена стратегія «Україна 2030. Новий титановий лідер світової індустрії». Документ передбачає створення в нашій країні умов для розвитку титанового галузі та формування замкнутого циклу виробництва шляхом надання значних стимулів для розвитку галузі.

 

gmk.center