Великі ідеї для вашого бізнесу
вул. Загородня, 15
м. Київ, Україна, 03150
0 800 30-50-74

14 червня 2021 року підписано меморандум про співробітництво між ДП “Держзовнішінформ” та Держмитслужбою

14 червня 2021 року підписано меморандум про співробітництво між ДП “Держзовнішінформ” та Держмитслужбою
Опубліковано 25.08.2021

Хорватія налаштована на посилення співпраці з Україною

Хорватія має гарно розвинені відносини з Україною і хоче покращувати співпрацю у сферах сільського господарства, енергетики, промисловості і туризму.

Про це заявив Прем’єр-міністр Хорватії Андрей Пленкович після зустрічі з Прем’єр-міністром України Денисом Шмигалем, передає кореспондент Укрінформу.

“Україна і Хорватія – дві країни, які мають гарно розвинені відносини. Не тільки економічні і політичні, але й культурні, наукові. Ми сподіваємося, що ми будемо у наступні роки їх тільки покращувати”, – наголосив Пленкович.

Він, зокрема, нагадав про допомогу України в грудні минулого року після землетрусу в Хорватії та евакуацію громадян з Кабула.

Високопосадовець поінформував, що на зустрічі з Шмигалем сторони обговорили організацію зустрічі в жовтні.

“Ми хотіли б провести зустріч наших бізнесменів для покращення економічної співпраці між двома країнами. Дуже важливо, що на тій зустрічі буде присутній міністр економіки і енергетики Хорватії. Тому надалі ми зможемо говорити про розвиток двосторонніх відносин щодо сільського господарства, щодо енергетичного сектору, промисловості, щодо збільшення показників туристичного сектору також”, – зауважив очільник уряду Хорватії.

Високопосадовець назвав важливим напрямком для співпраці енергетичний сектор з огляду на те, що Хорватія побудувала СПГ-термінал на острові Крк, який може забезпечити газом не тільки Україну, а й інші держави в Європі.

Пленкович заявив про готовність підтримувати Україну і на шляху до членства в Євросоюзі, зокрема на саміті Україна-ЄС 12 жовтня в Києві, та допомагати у кліматичних і енергетичних питаннях.

Як повідомлялося, Прем’єр-міністр Хорватії Андрей Пленкович прибув до України для участі в інавгураційному саміті Кримської платформи.

Кримська платформа – новий консультативний та координаційний формат, ініційований Україною з метою підвищення ефективності міжнародного реагування на тимчасову окупацію Криму, посилення міжнародного тиску на Росію та досягнення головної мети – деокупації Криму й повернення його Україні.

ukrinform.ua