26 січня 2021 року за ініціативи української сторони відбулася онлайн-зустріч Міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Ігоря Петрашка із заступником Генерального секретаря Організації економічного співробітництва та розвитку (ОЕСР) п. Масаміші Коно.
З боку ОЕСР у зустрічі також взяли Білл Томпсон, голова Євразійського дивізіону та керівниця проєктів в Україні Габріела Міранда, з боку Мінекономіки – заступник Міністра – Торговий представник України Тарас Качка та заступник Міністра Ірина Новікова.
Під час зустрічі сторони обговорили координацію поточних проектів та посилення співпраці, зокрема, в частині реалізації ключових реформ, спрямованих на економічне відновлення та зростання нашої держави, боротьбу з корупцією, зміцнення правового та інституційного потенціалу.
Зокрема, домовилися про якомога скоріше оновлення Плану дій на реалізацію Меморандуму про співпрацю між Україною і ОЕСР.
Ігор Петрашко висловив вдячність за багаторічне (більше 20 років) плідне партнерство та допомогу ОЕСР, надану Україні в рамках спільних проектів.
Серед ключових пріоритетних напрямів подальшої співпраці українською стороною було виділено наступні
∙ продовження взаємодії в рамках Інвестиційного комітету ОЕСР та його робочих органів;
∙ організація роботи місії ОЕСР в Україні щодо огляду регуляторної політики;
∙ участь в заходах ОЕСР щодо впливу Border Carbon Adjustments (BCA) на кліматичну політику і торгівлю між торговельними партнерами;
∙ активізація роботи у напрямку розвитку малого та середнього підприємництва;
∙ приєднання України до Домовленості щодо офіційно підтримуваних експортних кредитів та активізація кооперації у сфері експортного кредитування;
∙ співпраця щодо управління підприємствами державної власності та приватизацією;
∙ посилення відповідальних ділових практик у сфері енергетики;
∙ розвиток системи публічних закупівель.
Довідково
Організація економічного співробітництва та розвитку (ОЕСР) була створена у 1961 році на базі Європейської організації економічного співробітництва.
ОЕСР – міжнародна організація, членами якої на сьогодні є 36 країн. 70 країн мають статус партнерів ОЕСР, беручи участь у багатьох сферах її діяльності. За впливом, ОЕСР належить до трійки провідних світових економічних установ, поряд з МВФ та Світовим банком.
Переваги членства в ОЕСР:
– отримання безпосереднього доступу до найкращого світового досвіду з управління ринковою економікою;
– можливість користуватись даними: аналітикою, методологією, розробками, дослідженнями та експертизою світового рівня з питань розвитку практично всіх галузей господарства;
– участь в обговоренні та прийнятті рішень на високому рівні з питань розвитку економіки;
– отримання статусу країни-донора, що надаватиме допомогу іншим країнам для стимулювання експорту та виходу на ринки цих країн. Водночас, це потребуватиме відповідних видатків державного бюджету на надання такої допомоги;
– стимулювання приватних інвесторів та банків до вкладання капіталу в економіку країни;
– покращання іміджу країни та посилення її політичної ваги на міжнародній арені
Джерело: Урядовий портал.