Бізнес-плани для перспективного та стабільного бізнесу.               14 червня 2021 року підписано меморандум про співробітництво між ДП “Держзовнішінформ” та Держмитслужбою

Бізнес-плани для перспективного та стабільного бізнесу.               14 червня 2021 року підписано меморандум про співробітництво між ДП “Держзовнішінформ” та Держмитслужбою
Опубліковано 09.03.2023

Імпорт свинини у лютому знизився у 2,6 рази

Причини такої зміни роз’яснюють в аналітичному відділі Асоціації «Свинарі України».

Імпортні надходження свіжої, охолодженої та мороженої свинини у лютому склали 743 тонн чи 1,5 млн дол. США у валютному вираженні, свідчать дані митної статистики. Це у 2,6 рази менше ніж місяцем раніше та є найнижчим показником за підсумками лютого з 2018-го. «Підвищена активність імпортерів м’яса у лютому пов’язана із намірами м’ясопереробників сформувати запаси недорогої сировини, тож підвищена конкуренція між вітчизняною свининою та дешевшою закордонною у період сезонного послаблення реалізації грає на посилення цінового тиску. Проте цьогоріч на ринку сформувалася інакша ситуація: обмеженіша пропозиція свиней забійних кондицій підтримувала ціни закупівлі на високому рівні та відтермінувала їх послаблення на другу половину лютого, тоді як ціни на свинину в країнах ЄС непохитно демонстрували позитивну динаміку починаючи з середини січня.

Так, підтримувана меншою внутрішньою пропозицією, ціна свинини у ЄС розпочала рік із у півтора рази вищої позначки ніж у 2022-му, а в лютому ціна європейської свинини продовжила сходження та встановила новий ціновий рекорд — 2,28 євро чи 2,42 дол. США за кілограм забійною масою. При цьому, середня ціна кілограма імпортованої у лютому свинини становила 2 дол. США/кг. З огляду на істотність наведеної розбіжності та різноспрямований рух котирувань в ЄС та Україні, вітчизняним імпортерам дедалі важче було знаходити свинину за прийнятними для ринку цінам», — коментують в Асоціації «Свинарі України».

Сукупний імпорт свинини за перші два місяці року склав 2,66 тис. тонн, що в 4,6 разів менше за обсяги зовнішніх поставок свинини у січні-лютому минулого року. «Враховуючи, що основними постачальниками свинини до України є країни ЄС (Данія, Нідерланди, Бельгія та Польща), активізація поставок звідти відбудеться за зближення європейських та внутрішніх цін на свинину. Доти надходження такої м’ясної сировини з цих країн буде млявим, а високі витрати на доставку продукції з інших країн-постачальниць через їх віддаленість робить такі операції малоймовірними», — зазначають аналітики галузевого об’єднання.

 

asu.pigua.info