Бізнес-плани для перспективного та стабільного бізнесу.               14 червня 2021 року підписано меморандум про співробітництво між ДП “Держзовнішінформ” та Держмитслужбою

Бізнес-плани для перспективного та стабільного бізнесу.               14 червня 2021 року підписано меморандум про співробітництво між ДП “Держзовнішінформ” та Держмитслужбою
Опубліковано 08.04.2024

Індекс цін ФАО на продовольство у березні виріс після 7 місяців зниження

У березні Індекс цін ФАО виріс у порівнянні з лютим на 1,1% або 1,3 п до 118,3 п, що на 7,7% або 9,9 п поступається показнику березня 2023 р.

Водночас Індекс цін на зернові ФАО знизився на 2,6% або 3 п до 110,8 п, що на 20% або 27,7 п поступається показнику березня 2023 р. Світові ціни на пшеницю знижувалися третій місяць поспіль на тлі посилення конкуренції між ЄС, США та рф, прогнозів гарного урожаю у США та рф та скасування Китаєм угод на поставку пшениці з США та Австралії. Ціни на кукурудзу виросли на тлі посилення попиту з боку Китаю, попри тиск збільшення пропозиції з Південної Америки. Світові ціни на ячмінь знизилися, на сорго – виросли, на всі види рису – впали на 1,7% внаслідок низького імпортного попиту.

Індекс цін на рослинні олії ФАО виріс на 8% або 9,7 п до річного максимуму 130,6 п на тлі зростання цін на нафту. Пальмова олія дорожчала на тлі сезонного скорочення виробництва, соєва – завдяки активному попиту у США та Бразилії з боку виробників біопалива, соняшникова та ріпакова – на тлі активізації імпортного попиту.

Індекс цін ФАО на молочну продукцію виріс (шостий місяць поспіль) на 2,9% або 3,5 п до 124,2 п, але все ще на 8,2% або 11,1 п поступається показнику березня 2023 р. Найбільше виросли світові ціни на сир на тлі активного попиту з боку країн Азії та Західної Європи напередодні весняних свят, а також сезонного скорочення виробництва в Океанії. Вершкове масло попри зменшення попиту подорожчало на тлі скорочення запасів в ЄС. Ціни на сухе цільне молоко після 5 місяців зростання впали на тлі падіння імпортного попиту, як і на сухе знежирене молоко.

Індекс цін ФАО на м’ясо виріс на 1,7% або 1,9 п до 113 п та лише на 1,5% або 1,7 п поступається показнику березня 2023 р. М’ясо птахів, свинина та яловичина подорожчали на тлі активного попиту, тоді як ціни на баранину впали внаслідок різкого збільшення пропозиції, зокрема з Австралії. На момент виходу звіту ще не була відома більшість цін на м’ясо, що використовуються для розрахунку Індексу, тому він обчислений шляхом поєднання прогнозних та фактичних цін, і може бути відкоригований, що вплине на загальний Індекс продовольчих цін ФАО.

Індекс цін ФАО на цукор після 2-х місяців зростання впав на 5,4% або 7,6 п до 133,1 п, але все ще на 4,8% або 6,1 п перевищує показник березня 2023 р. Падіння цін обумовлене збільшенням прогнозів виробництва в Індії та активним збиранням урожаю тростини в Таїланді, а також активним експортом з Бразилії. Але падіння обмежила тривала посуха в Бразилії та зростання світових цін на нафту.

 

graintrade.com.ua