Великі ідеї для вашого бізнесу
вул. Загородня, 15
м. Київ, Україна, 03150
0 800 30-50-74

14 червня 2021 року підписано меморандум про співробітництво між ДП “Держзовнішінформ” та Держмитслужбою

14 червня 2021 року підписано меморандум про співробітництво між ДП “Держзовнішінформ” та Держмитслужбою
Опубліковано 07.05.2021

Іноземні трейдери вчетверо збільшили обсяги зберігання газу в Україні

Станом на 1 травня 2021 року іноземні трейдери зберігають в українських підземних сховищах у режимі «митний склад» 4,6 млрд кубометрів газу. Це майже в 4 рази більше, ніж на цю дату торік. З них у режимі short haul накопичено 3,4 млрд кубометрів газу.

Як передає Укрінформ, про це 7 травня повідомила пресслужба АТ “Укртрансгаз”, яке є Оператором газосховищ.

Водночас компанії-резиденти у режимі «митний склад» зберігають 0,54 млрд кубометрів газу, що в 2,2 раза менше, ніж в аналогічний період торік. З них обсяг газу, закачаного до ПСГ в режимі short haul, дорівнює 0,46 млрд кубометрів.

Як повідомляв Укрінформ, «митний склад» – митний режим, що дає змогу клієнту зберігати природний газ в газосховищах України до 1095 днів без сплати митних платежів; short haul – послуга, що дає можливість отримувати знижку на транспортування між визначеними точками входу або виходу на міждержавних з’єднаннях, в тому числі для подальшого зберігання газу в українських ПСГ в режимі «митний склад».

Лише за минулі півроку Оператор газосховищ уклав угоди про співпрацю зі 111 компаніями з України, країн ЄС, Північної Америки та Азії, що підтверджує інтерес світових трейдерів до ринку зберігання газу в Україні.

www.ukrinform.ua