Великі ідеї для вашого бізнесу
вул. Загородня, 15
м. Київ, Україна, 03150
0 800 30-50-74

Шановні клієнти, з 1 грудня 2020 року, експертні висновки ДП “Держзовнішінформ” видаються лише на бланках суворої звітності.

Шановні клієнти, з 1 грудня 2020 року, експертні висновки ДП “Держзовнішінформ” видаються лише на бланках суворої звітності.
Опубліковано 21.09.2020

Інвестиція в енергонезалежність: понад 25 тис. родин охоче використовують сонячні панелі

Під час інтерв’ю для телепрограми «Ранок з Інтером» т.в.о. Голови Держенергоефективності Костянтин Гура повідомив, що за останні кілька років в Україні стрімко зріс попит українців на сонячні панелі.

Якщо станом на кінець II кварталу 2017 р. більше 1600 родин мали власні СЕС, то на сьогодні  – вже понад 25600 таких сімей. Сумарна потужність усіх СЕСд – майже 700 МВт.

Обсяг вкладених родинами інвестицій перевищує 520 млн євро. Все це кошти у власну автономність та енергонезалежність, оскільки завдяки СЕС родини:

  • самостійно генерують необхідну енергію;
  • заощаджують на рахунках за електроенергію;
  • надлишок виробленої енергії можуть реалізовувати в мережу;
  • отримують додатковий стимул бути більш енергоощадними, використовувати енергоефективну техніку та навіть віддавати перевагу електромобілям.

Поширення таких СЕС і в домогосподарствах, і в ОСББ, і на будівлях бюджетних установ – це  важливий загальнонаціональний крок до зменшення енергозалежності. Адже окрім виробництва енергії, йдеться про малу розподілену генерацію, яка дозволяє використовувати енергію в точці її виробництва. Це, у свою чергу, сприяє уникненню втрат в мережах при транспортуванні електроенергії.

Джерело: Урядовий портал.