Опубліковано 04.06.2018

Іран зацікавлений у збільшенні імпорту українського зерна, кукурудзи та сої

Україна та Іран зацікавлені у поглибленні двостороннього співробітництва в аграрній сфері, зокрема, у збільшенні постачань зернових, рослинної олії, кукурудзи, ячменю та сої для внутрішніх потреб Ірану.
Про це йшлося під час зустрічі заступника Міністра аграрної політики та продовольства України Віктора Шеремети з іранською делегацією, повідомляє прес-служба Мінагрополітики.

У заході взяли участь представники Мінагрополітики, Держпродспоживслужби, ПАТ «ДПЗКУ», Надзвичайний і Повноважний Посол Ісламської Республіки Іран (ІРІ) в Україні Мохаммад Бехешті-Монфаред, представники Посольства ІРІ в Україні, іранського бізнесу.

«Іран є важливим торговельним партнером України, хоча за останні кілька років, на жаль, спостерігається зменшення обсягів двосторонньої торгівлі. Сьогодні Україна готова наростити обсяги постачання та розширювати номенклатуру експорту сільськогосподарської продукції до Ірану», – зазначив Віктор Шеремета.

Заступник Міністра наголосив на високій якості української сільськогосподарської продукції, на її органічності, адже Україна використовує значно менше мінеральних добрив, ніж інші європейські країни.
Зі свого боку, іранська сторона висловила намір купити в Україні сільгосппродукції на 1,5 млрд USD та запропонували сприяти спрощенню експорту для реалізації значного торговельного потенціалу між країнами. Іранська сторона зацікавлена у нарощенні імпорту української сільгосппродукції та розширенні товарної групи, зокрема, рослинних олій, сої.

Іранські підприємства виявляють стійкий інтерес до оренди українських земель сільськогосподарського призначення з метою їх подальшого використання для вирощування та постачання до ІРІ агропромислової продукції, зокрема, зернових культур.

Джерело: minagro.gov.ua

Поставити запитання