Великі ідеї для вашого бізнесу
вул. Загородня, 15
м. Київ, Україна, 03150
0 800 30-50-74

14 червня 2021 року підписано меморандум про співробітництво між ДП “Держзовнішінформ” та Держмитслужбою

14 червня 2021 року підписано меморандум про співробітництво між ДП “Держзовнішінформ” та Держмитслужбою
Опубліковано 23.09.2021

Кабмін схвалив концепцію цільової програми трансформації вугільних регіонів

Кабінет Міністрів схвалив концепцію державної цільової програми справедливої трансформації вугільних регіонів України на період до 2030 року.

Як передає кореспондент Укрінформу, відповідне рішення було прийняте на засіданні уряду 22 вересня.

Згідно з проєктом концепції, вугільні регіони визначаються як регіони, на території яких розташовані вугледобувні та вуглепереробні підприємства (включаючи об’єкти на стадії консервації, переорієнтації та ліквідації), а також підприємства вугільної теплової генерації. Загалом це близько 20 територіальних громад у Волинській, Дніпропетровській, Луганській, Донецькій та Львівській областях.

Трансформація базуватиметься на принципах поступовості та поетапності. У “вугільних” громадах планується оновлення об’єктів інфраструктури, створення 3-ох центрів креативної економіки. Громади стимулюватимуть переходити на альтернативні джерела енергії, їм надаватиметься підтримка для реалізації інвестиційних проєктів.

Прогнозована щорічна потреба у фінансуванні програми з держбюджету оцінюється у 400 млн грн. Відповідно, орієнтовний обсяг фінансування трансформації вугільних регіонів до 2030 року становить 15,7 млрд грн, з яких 3,6 млрд грн – кошти держбюджету.

 

www.ukrinform.ua